Discord'daki güvenlik açığı

GIF dosyasının tarayıcıda yeni sekmede açılması ile bunca bilgiyi çalabilmek pek de mümkün değil gibi.
Discord'da güvenlik açığı olsa bile tarayıcılarda bu denli kritik güvenlik açıkları olması çok zor.
Chromium (Brave, Edge, Chrome, Vivaldi, Yandex, Opera) (Discord masaüstü uygulaması da Chromium tabanlıdır.) Ve quantum (firefox) gibi köklü ve en çok kullanılan web motorları sürekli güncelleniyor ve yine sürekli olarak güvenlik yamaları alıyorlar.
Dolayısıyla GIF dosyası virüs içerse bile sisteme inmediği sürece bu kadar bilginin çalınması çok zor hatta neredeyse imkansız.

Bilmiyorum TikTok'ta çok görüyorum image logger diye ama çoğu fake ben yine de ne olur ne olmaz tıklamıyorum.

Ayrıca Reddit de buna gerçek diyenlerde var aldatmaca diyenlerde var.

GIF dosyasının tarayıcıda yeni sekmede açılması ile bunca bilgiyi çalabilmek pek de mümkün değil gibi.
Discord'da güvenlik açığı olsa bile tarayıcılarda bu denli kritik güvenlik açıkları olması çok zor.
Chromium (Brave, Edge, Chrome, Vivaldi, Yandex, Opera) (Discord masaüstü uygulaması da Chromium tabanlıdır.) Ve quantum (firefox) gibi köklü ve en çok kullanılan web motorları sürekli güncelleniyor ve yine sürekli olarak güvenlik yamaları alıyorlar.
Dolayısıyla GIF dosyası virüs içerse bile sisteme inmediği sürece bu kadar bilginin çalınması çok zor hatta neredeyse imkansız.

Bir keylogu Elon Musk yese Tesla'yı bile çaldırır.

Bilmiyorum TikTok'ta çok görüyorum image logger diye ama çoğu fake ben yine de ne olur ne olmaz tıklamıyorum.

Ayrıca Reddit de buna gerçek diyenlerde var aldatmaca diyenlerde var.

Evet her linke tıklamak güvenli değil.
Yine de bir linke ille de tıklanacaksa VirusTotal gibi platformlarda linke virüs taraması yapılmalı.

Bir keylogu Elon Musk yese Tesla'yı bile çaldırır.

Keylogger'lar evet çok tehlikeliler ancak yeterli güvenlik önlemleri alındığında pek de zararlı olamıyorlar.
Örneğin 2 aşamalı doğrulama.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
aynı bu videodaki onun attığı linkte Amazon AWS falandı.

Adam Türk olsa siber suçlara şikayette bulunacak ama adam Türk mü belli değil.

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
aynı bu videodaki onun attığı linkte Amazon AWS falandı.

Burada ilk olarak ortamlar eski.
Gerek Discord gerek Brave gerekse işletim sistemi eski.
Ancak bu ortamda bile cookie veya local Storage içerisinden veri alabilmek mümkün değildir tarayıcıların bu ve bu gibi nedenlerden dolayı onlarca tarayıcı politikaları dediğimiz kural veyahut limitleri var.
Velhasıl kelam bu şekilde sadece bir görselin cache (önbellek) içerisine düşmesi ile cookie ve local Storage içerisinden veri alınması imkansızdır.
Video asılsızdır itibar etmeyin.

Burada ilk olarak ortamlar eski.
Gerek Discord gerek Brave gerekse işletim sistemi eski.
Ancak bu ortamda bile cookie veya local Storage içerisinden veri alabilmek mümkün değildir tarayıcıların bu ve bu gibi nedenlerden dolayı onlarca tarayıcı politikaları dediğimiz kural veyahut limitleri var.
Velhasıl kelam bu şekilde sadece bir görselin cache (önbellek) içerisine düşmesi ile cookie ve local Storage içerisinden veri alınması imkansızdır.
Video asılsızdır itibar etmeyin.
Bence de zaten parayla sattığını iddia ediyorlar ama arkadaşıma nasıl oldu o halde?

Yeni konular

Geri
Yukarı