YouTube'da Kanal Açmaya İzin Vermeyen Aile Nasıl İkna Edilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Utku Demir 86

Hectopat
Daha fazla  
YouTube'da 2-3 yıllık bir tecrübeye sahibim. Ailemin beni biraz fazla, hatta oldukça fazla koruyarak yetiştirdiğini düşünüyorum. Sebepleri ise bana söyledikleri bazı şeyler, birkaç tane örnek aşağıda.
  1. Oğlum yabancılar niye izliyor?
  2. Sapık dolu ortalık, geçen komşunun oğluna bilmem ne yaptılar internet yüzünden.
  3. Bu niye senin videonu beğenmiş, sapık mı bu!
Derslerime gelirsek 420 puanlı bir Anadolu Lisesi'nde 10. sınıfa gitmekteyim ve YouTube'un bu güne kadar notlarımı pek etkilediğini görmedim. Hep fazla korumacı olduklarını düşünüyorum. Bu sebeple sizlerden onları ikna edecek öneriler bekliyorum, konu başında da belirttiğim gibi "Kanal açma" tarzı yorumlar yapmayın.

Ailenin interneti ve YouTube'u tam anlamıyla ya da hiç bilmediği için böyle yorumlar yapması gayet normal. Şu anda YouTube'da zaten neredeyse her şey için kanal açılmış ve kitleleri çok büyük, özellikle çoğusu şımarık tipler. Hem yaşından hem de kanalın diğer kanalların arasında kaybolup gideceğinden dolayı açmanı tavsiye etmiyorum.

Ailen seni korumak için söylüyor. 2 seneye kendin açarsın zaten.

Ailenin interneti ve YouTube'u tam anlamıyla ya da hiç bilmediği için böyle yorumlar yapması gayet normal. Şu anda YouTube'da zaten neredeyse her şey için kanal açılmış ve kitleleri çok büyük, özellikle çoğusu şımarık tipler. Hem yaşından hem de kanalın diğer kanalların arasında kaybolup gideceğinden dolayı açmanı tavsiye etmiyorum.
Onların karşı çıktıkları şeyler karşı çıkılmaması gereken şeyler olduğundan bunu yazmıştım, biraz ayıp olacak fakat eski kafalı olmalarına bağlıyorum kendimce bunun sebebini.
Neyse ki sorun kalmadı ortada. :)

Ailen seni korumak için söylüyor. 2 seneye kendin açarsın zaten.
2 Seneye Üniversite sınavlarım başlayacağı için kanalı hemen açma kararı aldım.
Sıkıntıyı ortadan kaldırdım bu arada, kardeşim sağ olsun dün akşam video çektiğimi anladı ve gitti anneme eski birkaç videomu izletti. Videoyu çekme işi bitince baktım tepkisi ne olacak diyip salona koştum hemen. Ardından verdiği tepki oldukça normaldi ve hiç kızmadı neredeyse. Bir tek babam kaldı bilmeyen ailede, o da zamanla öğrenir artık. :)
Tavsiyelerini sunan arkadaşlara teşekkür ederim yine de, konu kilitlenebilir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı