Youtube'da Oluşan Küçük Yaş Kitlesi

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Evet, şimdi diyeceklerim için ben de fazla büyük sayılmam 17 yaşındayım fakat şu son zamanlarda oluşan özellikle 9-12 yaş aralığındaki çocukların severek izlediği kişilere aşırı derecede bağlanması. Bakın bu normal bir şey değil Youtube'da çok görüyorum "Abi veya Abla seni annemden çok seviyorum" "Abi lütfen kalp at" bunun nedeni ise çocukların o insanları gerçek hayatlarında da videodaki gibi sanmaları. Tabii suç çocukların değil onları kenara atan anne ve babaların.

Çoğunlukla şöyle oluyor; Annenin bir işi var çocuk geliyor annesiyle oynamak istiyor annesi "Git işim var" diyor. Çocuk da gidiyor telefona ve tableti açıyor bir video dikkatini çekiyor ve açıyor. Karşısına da saçma sapan hareketler yapan bir kişi fakat çocuk bunu eğlenceli bulduğu için seyrediyor. Ve abisi videoda ne yaparsa aynısını taklit ediyor mesela küfür edince o da öğreniyor ve o da küfür etmeye başlıyor. Bakın annelerin ve babaların en azından belli bir yaşa kadar günlük sınır koyması gerekiyor yoksa bu "annemden, babamdan çok seviyorum" saçmalığı devam edecek. Dediğim gibi ben de çok büyük büyük değilim. Sadece çok gördüğüm yorumlar olduğu için yazma gereği duydum. Eminim sizlerin de böyle yorumlar gözünüze çarpmıştır.

Öğretmen eğitilmez ise öğrencinin eğitilmiş olmasını beklemek saçma olur.

Favori kitlem Enes Abi kitlesi. :ROFL:

Bir de Technopat'ın videolarının altındakiler : Abi bilgisayar alacağım xxxx fiyata PC toplar mısın?
Tabi cevap hep aynı : Technopat/sosyal'de konu aç yardımcı oluruz.
Çocuklara düşünmeyi öğretmiyorlar ki doğal olarak her şeyde mantığı değil cevabı arıyor.

Neye göre kime göre çocuk? Sen de çocuk sayılırsın. 8 yaşındaki çocuk gidipte Barış Özcan izlemiyor. Çizgi film tarzı çocuk kanallarına bakıyor.

Neye göre kime göre çocuk? Sen de çocuk sayılırsın. 8 yaşındaki çocuk gidipte Barış Özcan izlemiyor. Çizgi film tarzı çocuk kanallarına bakıyor.
Zaten anlatmak istediğim de bu, bu kanallara bakması sorun değil sorun olan o kişilere aşırı derecede bağlanmaları.
Youtube'da çok görüyorum "Abi veya Abla seni annemden çok seviyorum" "Abi lütfen kalp at"

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı