Youtube'da Oyun Kanalı Olarak Yükselme

TurtleMan

Hectopat
Daha fazla  
Evet, merhabalar. Bu 2016 yılında benim YouTube hevesim arttı. Bir çok kanalım oldu bu yıl ama bu son kanalımda oyun videoları çekmek istiyorum. Peki şuanki Youtube Türkiyede oyun kanalı olarak yükselmek mümkün mü? Gerçekten bol montajlı ve kaliteli videolar üretmeye çalışıyorum ve Adobe Premiere ile efektler ve benzeri şeyler yapıyorum ve ben böyle devam edersem yükselir miyim ? Herkes oyun kanalı açıyor çünkü. Telefondan yazıyorum yanlış varsa affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence olay montaj veya efekt değil. İşin mayasını tutturmak önemli. Bu seviyeli bir sohbet olabilir, farklı bir oyun türünde ilerlemek olabilir, devamlılık olabilir... İşinizi iyi yaptıktan sonra zamanla yükselirsiniz.

Bro oyun kanalı olarak yükselmek çok zor çünkü türkiyede her oyun oynayan gencin ve çocugun nerdeyse 1 oyun kanalı var yani parlamak için yapman gerekenleri şu videoda anlatmıştım izleyebilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çok fazla oyun kanalı var. Bunlar arasından yükselmek zor. Ama sen kaliteli içerik üretir isen olmayacak değil. Bunun için diğer kanallardan farklı şeyler yapman gerek. Seviyeli bir konuşma olabilir. Düzgün diksiyon olabilir. Farklı oyunlara yönelmek etkili olabilir. Çok fazla oynanmamış oyunlar olur ise iyi olacağını düşünüyorum. İlgi çekici şeyler bulabilir isen başarılı olabilirsin. Bir tür üzerine yoğunlaşmak işe yarayabilir. Başarılar dilerim.

Orta seviye / üst seviye bir sistem ve basit bir mikrofon ile yola çıkılabilir. (Mikrofon yok ise telefon mikrofonu kullanmak bayağı mantıklıdır, mesela ben de böyle yapıyorum şuan)
60fps video yüklemek şart değildir, videoda iyi oynarsanız veya iyi konuşursanız 30fps olsa bile herkes sizi izler. :)
Videolarda montajı hiç yapmayın diye bir şey demiyorum fakat 'bazıları' gibi abartmayın.
Montajları tadında bırakmanız izleyiciyi zaten gülme krizine sokar videoyu izlerken.
Bir de kendiniz olun, küfür etmemeye çalışın (kısaca normal yaşantınızdaki gibi konuşun)
Mesela benim 1 videomda en fazla 1 veya 2 küfür olur, onlar da istemeden edilen küfürlerden olur zaten.
Kaliteli takılmaya çalış mesela biraz da, 30fps yüklüyorsun diye çok da kaliteden ödün vermek olmaz.
Sistemin kötüdür veya internetin yavaştır bir şey diyemeyiz, fakat imkanın var ise elinden gelenin en iyisini yapmaya çalış. Bu yazdıklarım kanalını belki biraz geliştirir.
İyi sosyaller. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı