Çözüldü YouTube'da renk değişimi oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

PhysicalDecline

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Wellington-Seattle
Arkadaşlar YouTube'da tam ekran yapınca veya başka sayfaya geçince falan videoda renk değişikliği oluyor, sanki digital vibrance değişiyormuş gibi oluyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Aşağıya video bırakıyorum ekran kaydı aldım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoda da çok belli olmamış bir de resim bırakıyorum.

1655415416087.png

Pardon düzelmiş, ama video izlerken PC fanları biraz fazla ses çıkarmaya başladı. Neden?

Donanım hızlandırma GPU'yu devreye sokuyor o yüzden. GPU devreye girmediği zaman yük CPU'ya düştüğü için fan sesinin artması normaldir. Dediğim gibi, ekran kartı ayarlarını ve monitör ayarlarını kontrol etmen fayda sağlayacaktır.

Donanım hızlandırma GPU'yu devreye sokuyor o yüzden. GPU devreye girmediği zaman yük CPU'ya düştüğü için fan sesinin artması normaldir. Dediğim gibi, ekran kartı ayarlarını ve monitör ayarlarını kontrol etmen fayda sağlayacaktır.

Bir ton ayar var, monitörle ilgili değil ondan eminim. Çünkü PlayStation'da vs. böyle sorunlar yaşamadım aynı monitörde. Ekran kartında hangi ayarları kontrol etmeliyim.

Geri
Yukarı