YouTube'da telif hakkını ihlal etmeden müzik ve çevirisi nasıl paylaşılır?

lissacobain

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. YouTube'da lyric ve şarkı çevirileri paylaşmak istiyorum şu tarz:

bahsettiğim tarzda video linki
Videoların altında şarkının lisansı yazıyor, bunu ben de koyarsam YouTube'da herhangi bir sorun olur mu? Eğer olmazsa nasıl lisanslı kısmı koyabilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20221125_070108.png
    Screenshot_20221125_070108.png
    13,7 KB · Görüntüleme: 60
Telifli ise Telif atılır kaldırılır videonuz. Onun dışında paylaşamazsınız tam halini. En fazla 15sn paylaşabilirsiniz normal videolarda. Shortsta bu süre 1 dakika oluyor.
Her video kaldırılsaydı tüm Lyric videolar kaldırılırdı. Videoya telif atılır ve para kazanmanız kesilir. Sizin kazanacağınız parayı asıl şarkı sahibi kazanır. Videonun açıklamasına hak sahiplerini belirtmeyi unutma.

Hak sahiplerini nasıl belirtebilirim gercekten bilmiyorum :(

Açıklama kısmının "en alt veya en üst kısmına" asıl videonun ve kanalın linklerini bırak. Ve video yükleme sekmesinden lisans seçilebiliyor alması lazımdı " tam emin değilim" o seçeneklerden de asıl kanal sahiplerini belirtebilirsin. Daha önce lyric ile ilgilenmediğim için pek bilgili değilim ama diğer videolarda telif gelsede video kalkmıyordu.

Açıklama kısmının "En alt veya En üst kısmına" asıl videonun ve kanalın linklerini bırak. Ve video yükleme sekmesinden lisans seçilebiliyor alması lazımdı " Tam emin değilim" o seçeneklerden de asıl kanal sahiplerini belirtebilirsin. Daha önce Lyric ile ilgilenmediğim için pek bilgili değilim ama diğer videolarda telif gelse de video kalkmıyordu.
teşekkür ederim. şimdi deniyorum bir sorun olursa belirtirim :)

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı