YouTube'da telif yedim

Kuba Moder

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba. Bugün YouTube'da netd müzikten aldığım bir şarkıyla video yaptım ve önüme telif hakkı sahibine reklam geliri ödendi yazısı çıktı. Sizce para cezası yer miyim veya daha büyük bir ceza ile karşılaşır mıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Öncelikle herkese merhaba. Bugün YouTube'da netd müzikten aldığım bir şarkıyla video yaptım ve önüme telif hakkı sahibine reklam geliri ödendi yazısı çıktı. Sizce para cezası yer miyim veya daha büyük bir ceza ile karşılaşır mıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Para cezası yemezsin. Sadece o videodan para kazanamazsın.

Hocam videonun hangi tür olduğunu sorunca müzik deyin YouTube otomatik müziği buluyor ondan sonra telife karşı geri bildirim de "belirtmeme rağmen tekif kalkmadı" falan yazın o zaman çözülebilir, bende yaşadım oyun içi müzikten telif yedim böyle yaptım, sonra telif kalktı

Yok hacım sen çok yanlış anlamışsın senden para falan almıyor sadece sen o videodan para falan kazanamayacaksın.
Para felan beni ilgilendirmiyor. Olayıda yanlış anlamadım. Sadece soruyorum.
Sadece videodan kazandığın, kazanacağın geliri kendilerine bağlayacaklar.
Teşekkürler.
Hocam videonun hangi tür olduğunu sorunca müzik deyin YouTube otomatik müziği buluyor ondan sonra telife karşı geri bildirim de "belirtmeme rağmen tekif kalkmadı" falan yazın o zaman çözülebilir, bende yaşadım oyun içi müzikten telif yedim böyle yaptım, sonra telif kalktı
Yok. Benim sorum onunla alakalı değil. Yinede cevap için teşekkürler.

Edit kanalı olarak süreli o teliften yiyen biriyim :) ceza gelmiyor sadece kazancınız varsa ondan komisyon alıyor diye biliyorum. Content ID olarak geçiyor.

Geri
Yukarı