YouTube'da video izlerken arada ekranın bir kısmı siyah oluyor

yigitduran

Yoctopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba bende YouTube'da video izlerken arada ekranın bir kısmı siyah oluyor ama kesik. Bir tarafı mesela ekranın üst kısmı kesik kesik siyah oluyor. Ekran kartım 4060. işlemci AMD Ryzen 5600X. RAM 32. bunlarla ilgisi var mı bilmiyorum. Var ise çözülsün diye yazdım. Monitörüm de 165Hz Samsung Odyssey.

Dostlar merhaba bende YouTube'da video izlerken arada ekranın bir kısmı siyah oluyor ama kesik. Bir tarafı mesela ekranın üst kısmı kesik kesik siyah oluyor. Ekran kartım 4060. işlemci AMD Ryzen 5600X. RAM 32. bunlarla ilgisi var mı bilmiyorum. Var ise çözülsün diye yazdım. Monitörüm de 165Hz Samsung Odyssey.

Benim de işlemci aynı bende de aynı sorun vardı. 3060 kullanıyordum o zamanlar, şimdi değiştim bir süredir karşılaşmadım. Tesdüf mü yoksa ekran kartından mı emin değilim. Ama YouTube'da dolaşırken falan ya da izlerken ansızın ekranda büyük siyah pikseller geliyordu nadiren oluyordu ama fareyi hareket ettirince gidiyor ettirmezsen görünüyordu. Çözümünü bilen var mı? Ekran kartını değişince bir daha yaşamadım… donanımsal olabilir mi?

Ben de yeni sisteme geçtiğimde olmaya başladı. netflixde altyazı açıksa ve tam ekran yaptığımda sürekli ekranın belli kısmı ya da tamamı kararıyor 1 sn sonra geri geliyor ama sürekli olması seyir zevkini baltalıyor. ekran kartı ile alakalı kesin. aygıt yöneticisinde ekran kartımın yanında bir de microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı da gözüküyor işareti ile. onu kaldırınca sanki düzeldi. ancak her yeni başlattığımda bilgisayarı tekrar microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı çıkıyor. işletim sisteminin apu olması ile alakalı olabilir.

Ben de yeni sisteme geçtiğimde olmaya başladı. Netflix'de alt yazı açıksa ve tam ekran yaptığımda sürekli ekranın belli kısmı ya da tamamı kararıyor 1 sn sonra geri geliyor ama sürekli olması seyir zevkini baltalıyor. Ekran kartı ile alakalı kesin. Aygıt yöneticisinde ekran kartımın yanında bir de Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı da gözüküyor işareti ile. Onu kaldırınca sanki düzeldi. Ancak her yeni başlattığımda bilgisayarı tekrar Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı çıkıyor. İşletim sisteminin APU olması ile alakalı olabilir.

Hocam arkadaş R5 5600X ve 4060 sistem diyor sen APU diyorsun. Lütfen düzgün okuyalım ve ne yazık ki bende bilmiyorum çözümü iyi günler.

Hocam arkadaş R5 5600X ve 4060 sistem diyor sen APU diyorsun. Lütfen düzgün okuyalım ve ne yazık ki bende bilmiyorum çözümü iyi günler.

Dostum kendi işlemcimden bahsetiyordum. Ben de aynı konudan muzdaribim ve aynı konu altında kendi detaylarımı verdim. Lütfen düzgün okuyalım.

Bende sen söyleyince fark ettim altyazıları kapatınca gidiyor.
Sorunun altyazılardan kaynakladığını anladım. Ayrıca altyazı açık iken tam ekran olmadığında da sorun olmuyor.

Çözüm hiç bir şekilde bulamadım. Bazen aşırı oluyor. Bazen azalıyor. Bir dönem ara verdi dizeldi 3-4 gün sıkıntısız seyrettim. Sonra yine başladı. Verebileceğim detaylar bunlar

Son düzenleme:
Çözdüm ben en azından kendi sorunumu Chrome kullanıyorum 'ayarlar'a girin sol taraftan 'sistem'e girin 'kullanılabilir olduğunda grafik hızlandırıcıyı kullan' seçeneğinde tik varsa kaldırın bendeki ekranda kare kare anlık oluşan siyahlaşma sorunu gitti sizde deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı