YouTube'da video izlerken FPS düşüyor ve donuyor

Vaazs

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Döviz
Elimde eski bir kasa var, YouTube'da video izlerken FPS düşük oluyor ve takılıyor. Bunun sebebi onboard ekran kartı yetersizliği mi? Yoksa işlemci yetersizliği mi? İşlemci yükseltmeliyim yoksa ekran kartı mı almalıyım?

Bu konuya Anakart'ı değiştir diye cevap verecek olan hiç cevap vermesin. Q8400 ve Q9400 dört çekirdekli işlemciler 150 TL bandında. Alsam işim görülür mü? kullanan var mı?

Elimde eski bir kasa var, YouTube'da video izlerken FPS düşük oluyor ve takılıyor. Bunun sebebi onboard ekran kartı yetersizliği mi? Yoksa işlemci yetersizliği mi? İşlemci yükseltmeliyim yoksa ekran kartı mı almalıyım?

Aynı sorunu eski bilgisayarda yaşıyordum. "h264ify" diye bir eklenti kurdum Chrome'da, kasma ve donmalar yüksek oranda azalmıştı. Bir deneyin derim.

Görür usta.
Anakartı bilmeden neden değiştir diyorlar?
Sanırım LGA 1000.. Kastettiler.
Anakart değiştirmeye gerek yok, araştırmam sonucu Quad 9400 işimi görecek gibi görünüyor.
Aynı sorunu eski bilgisayarda yaşıyordum. "h264ify" diye bir eklenti kurdum Chrome'da, kasma ve donmalar yüksek oranda azalmıştı. Bir deneyin derim.
İşe yaramadı 150 TL'ye Quad Q9400 alacağım. Bu fiyatı bu işlemciye verdiren siyasetin dövizinde küfür ediyorum yapacak bir şey yok düzelir umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı