YouTube'da video izlerken yanda oluşan pikselleşmelerin sebebi nedir?

darebtw

Zeptopat
Daha fazla  
Bir arkadaşta konuyu açmış ama 1 sene geçmiş cevap yok. Ben de yakalayamadığım için arkadaştaki resmi aldım.
Çift monitör kullanıyorum ve ana ekranda videoyu küçük ekranda izlerken bu tarz pikseller oluyor.

pixel.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Chromium'dan iyisini bulursa kullansın tabii.
O konuda haklısın ama bence Edge'ye bir şans verebilir. Şahsen kullanmıyorum Chrome'a alıştığım için. Ancak çok hızlı sürekli yeni özellik geliyor ve boş olarak neredeyse hiç bir özelliği yok. Çoklu site açtığında bellek kullanımı Chrome gibi sitelere göre çok daha az. Bence kullanılabilir, alışmasaydım kullanırdım.

O konuda haklısın ama bence Edge'ye bir şans verebilir. Şahsen kullanmıyorum Chrome'a alıştığım için. Ancak çok hızlı sürekli yeni özellik geliyor ve boş olarak neredeyse hiç bir özelliği yok. Çoklu site açtığında bellek kullanımı Chrome gibi sitelere göre çok daha az. Bence kullanılabilir, alışmasaydım kullanırdım.
Edge de Chromium tabanlı. Chrome'da oluşan bir sorun Edge'de de oluyor. Bu sorunu çözmek için Chromium olmayan en iyi alternatif Firefox'u kullanabilir. Şahsen 2-3 görsel hata yüzünden tarayıcı değiştirmem. NVIDIA ya da Google'ın sorunu çözmesini bekliyorum.

Benim attığım fotoğraftaki gibi aşırı piksel olmuyor ama bir kere gördükten sonra aşırı dikkat etmeye başladım ve acayip rahatsız etti. Ekran kartı vs bütün güncellemeleri kontrol ettim hatta monitörümün ayarlarını sıfırladım, denedim. Umarım dediğiniz gibi biraz bekledikten sonra düzelir. Kasa ve monitörde bir sıkıntı olduğunu düşünmüyorum da daha 2-3 aylık yeni parçalar.

Chromium/NVIDIA taraflı bir sorun. Aylardır çözemediler maalesef.
Umarım dediğiniz gibidir. Çünkü bütün güncellemeleri kontrol ettim normalde de güncel tutarım. Monitörü sıfırladım, kısacası deneyebileceğim bütün yolları denedim sanırım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı