YouTube'daki Dark kimdir?

468409

Hectopat
Yer
Papua Yeni Gine
Daha fazla  
Türk YouTuber'ların videolarında yorumlara bakınca sadece 1 videosu olan, 100k aboneden fazla aboneye sahip olan kanallar oluyor. Bu kanallara girdiğimde Dark diye bir kanalın videosu çıkıyor. Dark adlı kanala girdiğimde adamın "Dark is everywhere..." diye bir videosu çıkıyor. Video İngilizce olduğu için hiçbir şey anlamıyorum. Videoda ne dediğini bana kısaca anlatır mısınız? Bu Dark kim?
Edit: Videoyu koymayı unutmuşum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Türk YouTuber'ların videolarında yorumlara bakınca sadece 1 videosu olan, 100k aboneden fazla aboneye sahip olan kanallar oluyor. Bu kanallara girdiğimde Dark diye bir kanalın videosu çıkıyor. Dark adlı kanala girdiğimde adamın "Dark is everywhere..." diye bir videosu çıkıyor. Video İngilizce olduğu için hiçbir şey anlamıyorum. Videoda ne dediğini bana kısaca anlatır mısınız? Bu Dark kim?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Eskiden ünlü bir kanalları varmış. Sonrasında içeriği silmişler ve kanal aboneler ile beraber videosuz bir çöplüğe dönmüş.

Arkadaş normal eğlenceli oyun videoları çekmek isteyen biriymiş. Normalde tek bu videosu yokmuş, eski videolarını kanalını "dağınık" gösterdiği için silmiş. Bir süredir video atamamasının sebebi olarak okul ve diğer bazı işlerinin olduğunu söylemiş.

Neden her yerde yorum attığını merak ediyorsan, her yere yorum yapmayı sevdiğini, yorumunun altına yorum yapan insanları görmeyi, onlarla etkileşime girmeyi sevdiğini söylemiş. Bu şekilde yorum atarak ayrıca kanalını da büyütebildiğini söylüyor.

Kısaca eskiden bir arkadaşıyla minecraft videoları üreten birinin bazı nedenlerden dolayı youtube'u bırakması ve şimdi yeniden video çekmeye başlaması ama eski videolarını kanalda dağınıklık yaptıkları için silmiş.

Çoğu videonun altına yorum yapmalarının sebebi, insanların yorumlarını beğenmelerinin hoşuna gitmesi ve reklam için iyi bir yol olduğunu söylüyor. Bunu sadece Türk kanallarına yaptıklarını düşünmüyorum çoğu dilden kanala yaparak çok daha fazla abone kazanmışlardır bence.

Kanal İngilizce ise neden Türk kanallarınada yazıyorlar? Bir de yorumları İngilizce değilde Türkçe yazıyorlar. Çeviriyi mi kullanıyorlar acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı