YouTube'dan C# öğrenilir mi?

Emreeeeeeee

Femtopat
Daha fazla  
Yazılım öğrenmeye C# ile başladım ama Udemy'deki kurslarla falan değil. YouTube'da "Enes bayram" diye bir abi var yaklaşık 90 videoluk C# öğretimi videoları hazırlamış. Videolar çoğunlukla 4-5 dakika ama öğretiyor gibi ama siz bir bakar mısınız adamın çektiği videolar cidden önemli videolar mı yoksa boş mu? Ona göre devam edeyim. 15. bölümdeyim şu an.

Yazılım öğrenmeye C# ile başladım ama Udemy'deki kurslarla falan değil. YouTube'da "Enes bayram" diye bir abi var yaklaşık 90 videoluk C# öğretimi videoları hazırlamış. Videolar çoğunlukla 4-5 dakika ama öğretiyor gibi ama siz bir bakar mısınız adamın çektiği videolar cidden önemli videolar mı yoksa boş mu? Ona göre devam edeyim. 15. bölümdeyim şu an.

Sadece videoları izlersen hiçbir şey öğrenemezsin.

Öğrenirsin. Yaptıklarını iyice anlamaya çalış izlediklerinden sonra pratik yap. boş boş izleme her türlü bir şeyler öğrenirsin.

Sadece Youtubedan video izleyerek öğrenmen biraz zor. Eğer visual studio açıp da işlediğimi deneyerek yapacağım diyorsan olur. Ama Youtube gibi bir platformda sadece bir başlangıç yapabilirsin değişkenler ve windows form uygulamaları gibi basit konular. Başlangıcını Youtubedan bedava içeriklerle yapabilirsin fakat eğer bu işte hevesliysen, iş hayatını buna verdiysen illaki Youtube yetersi kalacaktır. Ayrıca C#'ı öğrenmek bir ömür sürer yani ben bu dili tamamen biliyorum diyebileceğin bir dil olmadığını belirteyim

Sadece YouTube'dan video izleyerek öğrenmen biraz zor. Eğer Visual Studio açıp da işlediğimi deneyerek yapacağım diyorsan olur. Ama YouTube gibi bir platformda sadece bir başlangıç yapabilirsin değişkenler ve Windows form uygulamaları gibi basit konular. Başlangıcını YouTube'dan bedava içeriklerle yapabilirsin fakat eğer bu işte hevesliysen, iş hayatını buna verdiysen illaki YouTube yetersi kalacaktır. Ayrıca C#'ı öğrenmek bir ömür sürer yani ben bu dili tamamen biliyorum diyebileceğin bir dil olmadığını belirteyim

Zaten ekranı ikiye bölüyorum bir yanda video oynuyor diğer yanda ben Visual Studio da pratik yapıyorum.

Link verirsen bakabiliriz.

Link verirsen bakabiliriz.

Çok temel düzey programlama bilgisi dışında bir şey yok. Tek videoda anlatılacak şeyi birden fazla videoya bölmüş. Burdan öğrendiğinle pek bir şey yapamazsın.

Tavsiyem, eğer en az orta seviye ingilizcen varsa şu iki video olacak.

Başlangıç için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İleri Seviye için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı