YouTube'dan hacklenilir mi?

Hocalarım selam. YouTube'da bir video ararken yanlışlıkla başka bir videoya tıkladım ve video açılmıyordu. Önerilen videolar, video gıp griydi. Bir sorun olabilir mi? Not: Aradığım bir korku filmiydi.

Benim bildiğim kadarıyla böyle fake siteler DNS zehirlemesi ile yapılabiliyor ama kim niye size böyle bir şey yapmaya çalışsın ki?

"youtube.com" sitesi içerisindeki herhangi bir videodan virüs bulaşmaz korkmayın. Açıklamadaki linklere falan tıklamadığınız sürece tabii.

Hocam nasıl olmaz hile yapma gibi reklamlarada onay veriyor YouTube veya kolay para kazanma gibi işlemler sonra mesela Play Store keyleri ücretsiz filen birçok hileyi 3.part yazılımı onay veriyorlar para için.

Benim bildiğim kadarıyla böyle fake siteler DNS zehirlemesi ile yapılabiliyor ama kim niye size böyle bir şey yapmaya çalışsın ki?

"youtube.com" sitesi içerisindeki herhangi bir videodan virüs bulaşmaz korkmayın. Açıklamadaki linklere falan tıklamadığınız sürece tabii.

Hocalarım gerçek YouTube. Benim anasayfamda kısayol olarak duruyor her zamanki gibi oradan girdim.

YouTube dışında çakma sahte bir siteye girmezseniz YouTube içerisinde abuk subuk linklere tıklamadığınız sürece hacklenmeniz mümkün değil.

@Lıterhf Herhangi bir linke tıklamadığı sürece, youtube.com alan adı içerisinde güvenlik zaafiyeti yaşayamazsınız. Yani Youtube'da kendi sitesi veya uygulaması içerisinde yürütülen videodan zararlı kod çalışmaz.

Eğer sahte site değilse yani alan adı YouTube com ise sıkıntı olmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı