Youtube'dan müzik ve video indirmek yasak mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Prodüktörden çok burada ki arkadaşlarımı düşünüyorum ben.
Ben de işçilerin emeklerini almasını istiyorum ama olmuyor.
Prodüktör oturduğu yerden paraları kaldırıyor, adam inşaatdan düşse sigortası karşılamıyor.
Hak savunuyorsak ezilenin yanında olmalıyız.
Firmaların hakkını savunmak sana bana kalmamış, büyük avukatları ve tanıdıkları var onların.

Zenginden kopyala, fakire yapıştır. :D Slogan bu işte. :D
Hacı ben bu sloganı sevdim valla. :D

Öncelikle yeniden merhabalar. Aslında "korsan"da ezilen prodüktör de olabiliyor. Play Store'da uygulamasını sadece 1$'a satışa koymuş bir geliştirici emeğinin karşılığını beklerken APK'lar ile karşılaşıyor. Tabi ki kastım çok elemanlı şirketler değil, gelirini uygulama satışlarından sağlayan 'tekil' ve de 'normal' insanlar. Sonuçta her müzisyen, prodüktör veya geliştirici paralar içinde boğuluyor değil, borç içinde yaşayanları, ve avarajın altında olanları da var...

Büyük firmalar olunca korsan, küçükler olunca orijinal da diyemeyiz. :D
Ezilen prodüktörün yanında olacağıma, ezilen küçük esnaf çiğ köftecinin yanında olurum. :D
Ardı ardına açılıyor ve tutmayınca da kapanıyorlar.
Borç içinde yüzen prodüktörlerin de kendilerini kapatmaları başka işlere yönelmeleri lazım demek ki. :D
Kebapçılar iflas edeceğine prodüktörler etsin. :D

Ben de her zaman küçük işletmelerin yanındayım, her zaman ve her zaman. Parayı daha çok hak ediyorlar büyük firmalardan, ama bu da demek değil ki büyük firmalar parayı hak etmiyor. Tabi ki küçük, tekil geliştiricinin hakkı daha fazla. Ben tüm programları yükleyen birisi değilim. Bilgisayarımda bir Adobe Creative Cloud var, bir de XLD adında plak kayıtlarını kayıpsız formatlara çevirmemde kullandığım bir araç. İkisinin de parasını verdim. İkisi dışında bir uygulamaya ihtiyacım olmuyor, olduğunda ise kullanmıyorum, kötü bir alternatif üretmeye çalışıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Korsan teoride hırsızlık olabilir ama pratik de değil. :D
Emek hırsızı veya bildiğin maskeli hırsız olabilirim, herkesin hür iradesi.
Benim şahsi görüşüm budur.

Ne hırsızlıklar ne yolsuzluklar dönüyor, bu silgi çalmak kadar masum bence.
Konu hırsızlık olunca iraden ve kurallar bir hayli hür olabiliyor. :D
Muhabbet tam siyasete kayabilecek bir hal aldı. O yüzden devamını getirmiyorum.

Haklısınız, bu konu burada kapanmalı. Özüne döndüğümüzde YouTube'dan video indirmek korsan olmayabiliyor. Mesela Recep Bey'in 15" Retina MacBook Pro incelemesini indirmek korsan olmuyor, veya Apple'ın konferans videosunu...

Haklısınız, bu konu burada kapanmalı. Özüne döndüğümüzde YouTube'dan video indirmek korsan olmayabiliyor. Mesela Recep Bey'in 15" Retina MacBook Pro incelemesini indirmek korsan olmuyor, veya Apple'ın konferans videosunu...

Şimdi youtubeden müzik dinlemek korsan değil, ses sistemini bağlayıp dinleyince de değil.
İndirip usb belleğe atıp ses sistemine bağlayınca neden korsan olsun. :D
Orijinal olmayan ses dosyası korsan değildir. :D
Sadece orijinal değildir.

Her dakika müzik sistemini teybin yanına mı taşıyacağım. :D

Youtube'den çok video ve şarkı indirdim şuana dek hiç bir sorun yaşamadım.

Beyler, Muyap'ı biliyorsunuz. Mahalledeki berberde müzik açan adama ceza kesiyor sonra kendisi lisanssız içerik yayınlıyor stadyumda. Bilirsiniz sahte izleme sayısı skandalındada Muyap'ın adı geçiyordu. Ne kadar tık o kadar para. Madem kendileri bu kadar zeki, gitsinler kurnazlıklarıyla para kazansınlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı