YouTube'un küçük kanalların büyümeme nedeni hep büyük kanalları önermesi

Hocam büyümeniz kitleyi elde tutmanızla alakalı. 860 aboneli bir kanalım var. Bir ayda 60k kişiye önerildi videolarım fakat tıklama sayısı %5.6, tıklamalari da abone oldurtamiyorum mesela.

Youtube shorts ilk çıktığında 4 video atmıştım biri 16k biri 1.2k biri 600 diğeri de 60 izlenmiş, 5 abone kazanmışım. Daha öncede çocukken arkadaş ile youtube kanalımız vardı saçma sapan bile olsa, azla izlense bile sürekli video atardık. Yeşil uzaylı akımı olduğu vakit 50 saniyelik yeşil uzaylı akımı türkçe diye video attım 2.5M izlendi ve bin aboneden 5k aboneye çıkmıştık. Youtube biraz daha süreklilik ve gündemi yakalayan kanallar istiyor.

Şu an kazanamaz Brawl Stars'tan da o çocuklar bile büyüdü.

1663489812491.png

Geceleri rahat durmamışlar bir posta daha çocuk yapmışlar galiba.

Gizli sekmeden Youtube'a girip "Bakın popüler içerikleri öneriyor!" demeniz garip. İlk kez bu mecraya giren birine haliyle popüler içerikler gösterilecek, sizin kimsenin izlemediği içeriğiniz değil.

Aktif kullanıcılara ise daha çok geçmişine yönelik içerikler sunuluyor. Tabii öncelik yine popülerlik ve bu gayet doğal.

Gizli sekmeden Youtube'a girip "Bakın popüler içerikleri öneriyor!" demeniz garip. İlk kez bu mecraya giren birine haliyle popüler içerikler gösterilecek, sizin kimsenin izlemediği içeriğiniz değil.

Aktif kullanıcılara ise daha çok geçmişine yönelik içerikler sunuluyor. Tabii öncelik yine popülerlik ve bu gayet doğal.
çok doğru

1665763483837.png
konu güncellemesi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı