YT kanal ismi telif yer mi?

XeriAkkaLe

Hectopat
Daha fazla  
(kanal adı xeria idi.) Merhaba. Abim ile ortak kullandığımız ve içinde halihazırda az veyahut çok izlenen videolar bulunan bir YouTube kanalımız var. Birkaç gün önce bir anlık kararla ismini değiştirdim çünkü ismin telif yeme ihtimalinden çekindim. Kanal ismi xeria ve kanalla aynı adda birçok kanal var ve xeria adlı bir müzik grubu varmış. Sanırım metal rock grubu olmalı :DHer neyse, bu kanalın adını bu sebeple değiştirdim fakat 14 gün sınırı geçince kanalın adını geri xeria yapıp kanalı büyütürsem ve kanal fark edilmeye başlarsa bu durum ileride başıma iş açar mı? Teşekkürler.

(kanal adı xeria idi.) Merhaba. Abim ile ortak kullandığımız ve içinde halihazırda az veyahut çok izlenen videolar bulunan bir YouTube kanalımız var. Birkaç gün önce bir anlık kararla ismini değiştirdim çünkü ismin telif yeme ihtimalinden çekindim. Kanal ismi xeria ve kanalla aynı adda birçok kanal var ve xeria adlı bir müzik grubu varmış. Sanırım metal rock grubu olmalı :DHer neyse, bu kanalın adını bu sebeple değiştirdim fakat 14 gün sınırı geçince kanalın adını geri xeria yapıp kanalı büyütürsem ve kanal fark edilmeye başlarsa bu durum ileride başıma iş açar mı? Teşekkürler.
Açar. Kanalla ilgili bir "trademark" görevi görüyor isimler. Asıl üretici görürse sıkıntı çıkabilir.

Belirtmiş olduğunuz isimle o markayı taklit eder gibi paylaşımlar yapmadığınız müddetçe problem olmaz sanırsam, taklit etmekten kastım da benzer bir kopya kanal yapmak.

Grubun isminin telif hakkı mevcut ise, ()araştırma yaparak bulabilirsiniz,() kanalınızı büyüttüğünüz an şahin gibi gözlerine ulaşır ve kanalınız kapanır.

(kanal adı xeria idi.) Merhaba. Abim ile ortak kullandığımız ve içinde halihazırda az veyahut çok izlenen videolar bulunan bir YouTube kanalımız var. Birkaç gün önce bir anlık kararla ismini değiştirdim çünkü ismin telif yeme ihtimalinden çekindim. Kanal ismi xeria ve kanalla aynı adda birçok kanal var ve xeria adlı bir müzik grubu varmış. Sanırım metal rock grubu olmalı: DHer neyse, bu kanalın adını bu sebeple değiştirdim fakat 14 gün sınırı geçince kanalın adını geri xeria yapıp kanalı büyütürsem ve kanal fark edilmeye başlarsa bu durum ileride başıma iş açar mı? Teşekkürler.

Hayır, kanal isminden sıkıntı yaşamazsın. Ama mesela birisi adına kanal açıp o kişi gibi davranırsan sorun olur.

Açar. Kanalla ilgili bir "trademark" görevi görüyor isimler. Asıl üretici görürse sıkıntı çıkabilir.
Mesela diyelim ki, adamlarla, (müzik grubuyla) bir şekilde orta yolu buldum (çok zor biliyorum ama :D)
Diğer youtube kanalları biz bu kanalları daha önce açtık bu adam bizden sonra açtı diyerek sorun çıkartır mı yoksa bu iş müzik grubu ile anlaştıktan sonra netlik kazanır mı?

Grubun isminin telif hakkı mevcut ise, ()araştırma yaparak bulabilirsiniz,() kanalınızı büyüttüğünüz an şahin gibi gözlerine ulaşır ve kanalınız kapanır.
Bu kadar basit işlemiyor, bahsedilmiş olan müzik grubu ise adı anılacak kadar büyük bir band değil sanırsam. Herhangi bir şahıs gibi davranmak dışında söylemiş olduğunuz bu şey mümkün değil.

Bu kadar basit işlemiyor, bahsedilmiş olan müzik grubu ise adı anılacak kadar büyük bir band değil sanırsam. Herhangi bir şahıs gibi davranmak dışında söylemiş olduğunuz bu şey mümkün değil.
Mümkün efendim, sizler gibi yalan bilgi vermeden önce araştırmamı yapar, sadeleştirir veya kanıtlar ondan sonra yorumumu yazarım. Grubun alt yapıtları olabilir, sadece 1 platformdan bakılarak fark edilemez, XI-CHANG (kapanan bir şarkı) grubunun twitch de 1 milyon 778 i varken youtube de 318 abonesi bulunmakta.

Mümkün efendim, sizler gibi yalan bilgi vermeden önce araştırmamı yapar, sadeleştirir veya kanıtlar ondan sonra yorumumu yazarım. Grubun alt yapıtları olabilir, sadece 1 platformdan bakılarak fark edilemez, XI-CHANG (kapanan bir şarkı) grubunun twitch de 1 milyon 778 i varken youtube de 318 abonesi bulunmakta.
Yanıtınızdan herhangi bir anlam çıkartamadım, ekran görüntüleri beraberinde dayattığınız ''Yalan bilgi'' içeren yorumumu alıntılayarak cevaplarsanız çok daha iyi olur. Durumu bu kadar basitize etmeniz çok trajikomik geldi.

Yeni konular

Geri
Yukarı