YT Music müziğin yayıncısı nasıl anlaşılır?

Kalite farkı olur diye düşündüm. Kalite için Apple Music geçtim Apple Music fark ediyor.
Bir şarkının yayıncısı bütün platformlarda aynı olur, değişmez. Streaming servisin kalitesi değişebiliyor. Servislerde Hi-Fi, master üyelik almadan kaliteli streaming sunmuyorlar. Standart üyelik ile kalite beklemeyin zaten.
Ayrım yapabilmek / anlayabilmek için ise iyi bir ekipmanınızın olması gerekir. Neyle dinliyorsunuz, hifi ekipmanınız var mı?

Son düzenleme:
@Single_factor evde Sennheiser HD 280 Pro dışarıda JBL T510 BT. JBL'de pek fark beklemiyordum ama yine de Apple Music daha iyi geldi. Arayüz ve sosyalde Spotify daha iyi kararsızım. Aynı anda 2 uygulama kullanmayı hiç istemem. Yıl sonu Spotify özet veriyor bu da bir artı.

Ve şuan Spotify'ı taşımam gerekir.

Spotify'dan dinleyince eksiklik çekmiyorum ama Apple Music daha iyi geldi. Hangisni kullanıyorsun?

Arama yaptım karşıma bu geldi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu tutuyor biraz da sporifyda.

Son düzenleme:
Bluetooth ile iyi bir çözünürlük alamazsın bu yüzden kablolu kulaklık kullan.

Ben sennheiser çok severim. 400s, 560s ve 569 modelleri var. pasif Soundstage çok ciddi fark yaratan bir özellik. müziği üç boyutlu duymanı sağlıyor.

Hi-fi kalitesinde kayıtlar için tidal en iyisi ama Türkiye den çekildikleri için tavsiyem Deezer şu an.

Bluetooth ile iyi bir çözünürlük alamazsın bu yüzden kablolu kulaklık kullan.

Ben Sennheiser çok severim. 400s, 560s ve 569 modelleri var. Pasif soundstage çok ciddi fark yaratan bir özellik. Müziği üç boyutlu duymanı sağlıyor.

Hi-Fi kalitesinde kayıtlar için Tidal en iyisi ama Türkiye'den çekildikleri için tavsiyem Deezer şu an.

Dışarıda kullanmam hem kablosu çok uzun hem de hoş durmuyor.

Deezer'da müzik sözleri yazmıyor en azından temel bir özelliğin olmasını isterdim. Deezer'ı eledim bu yüzden.
JBL aldığım dönemde HD 280 Pro kullanmıyordum HyperX kullanıyordum ve bu yüzden kalitenin önemini tam bilmiyordum keşke bilseydim. HD 280 Pro hakkında düşüncen nedir? Stüdyo kulaklığı olmasının dezavantaji var mı?
Günlük 2 saat yol yapıyorum günün gerisinde HD 280 Pro kullanıyorum o gün bir planım yoksa.

Son düzenleme:
Dışarıda kullanmam hem kablosu çok uzun hem de hoş durmuyor.

Deezer'da müzik sözleri yazmıyor en azından temel bir özelliğin olmasını isterdim. Deezer'ı eledim bu yüzden.
JBL aldığım dönemde HD 280 Pro kullanmıyordum HyperX kullanıyordum ve bu yüzden kalitenin önemini tam bilmiyordum keşke bilseydim. HD 280 Pro hakkında düşüncen nedir? Stüdyo kulaklığı olmasının dezavantaji var mı?
Günlük 2 saat yol yapıyorum günün gerisinde HD 280 Pro kullanıyorum o gün bir planım yoksa.
Ses kalitesi için uğraşıyor gibi görünmüyorsun esasında. Kablosuz kullanımda ses kalitesinden bahsedilmez. Sözler için de çok ciddi bir hi-fi servisini elemişsin :)

Stüdyo kulaklıkları müzik dinlemek için kullanılmazlar. Onlar kayıt ekipmanıdır. Dinlediğinizi hacimsiz, renksiz, cansıız verirler. Amaçları budur çünkü.

HD280 bildiğim bir kulaklık. Stüdyo standartlarında dahi aşağıda kalıyor. Pasif soundstage özelliği yok. Frekans tepkisi ve Hi frekanslar çok zayıf / yetersiz. Değiştirmeyi düşünüyorsan, Bütçen varsa HD600 (arkası açık), düşük bütçe için minimal HD569 (kapalı) ciddi fark yaratır. Ancak tekrar söyleyeym ses kalitesini önemsiyorsan kablolu kulaklık kullanmalısın. (BT kulaklığa kablo takmaktan bahsetmiyorum)

Son düzenleme:
Ses kalitesi için uğraşıyor gibi görünmüyorsun esasında. Kablosuz kullanımda ses kalitesinden bahsedilmez. Sözler için de çok ciddi bir Hi-Fi servisini elemişsin :)

Stüdyo kulaklıkları müzik dinlemek için kullanılmazlar. Onlar kayıt ekipmanıdır. Dinlediğinizi hacimsiz ve renksiz verirler.
HD280 bildiğim bir kulaklık. Pasif soundstage özelliği yok. Frekans tepkisi ve hi frekanslar çok zayıf / yetersiz. Değiştirmeyi düşünüyorsan, bütçen varsa HD600 (arkası açık), düşük bütçe için minimal HD569 (kapalı) ciddi fark yaratır. Ancak tekrar söyleyeym ses kalitesini önemsiyorsan kablolu kullanmalısın.

Aynen başta kalite açısından düşündüm sornadan vazgeçtim zaten yeterli ekipman yok sonra olunca kaliteyle ilgili bir şeyler yaparım diye düşündüm.
Ben de HD 280 ile ilgili öyle düşündüm ama şu an elimdeki en iyi kulaklık o denebilir sesi en temiz veren o yine de bilgi almak istedim.

Deezer'ı silip yeniden yükledim şarkı sözleri gözüküyor garip. Platformlar arası mix desteği varmış. Podcast konusunda aradığım podcastieri daha kolay buldum. Shazamvari özelliği var. Tüm listelerimi eksiksiz aktardım arayüzde hoşuma gitti kalite beklentim yok ama uygulaması hoş. Önerilenler de şimdilik güzel gibi dinledikçe ayarlanır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı