Spotify vs YT Music vs Apple Music

En iyisi YouTube Premium ve Spotify. Papara kullanıyorsanız yarısı ücretsiz zaten. Asıl müziklerinizi Spotify üzerinden, Spotify'da bulamadıklarınızı YT Music üzerinden dinleyebilirsiniz. Apple Music olayını ise şöyle açıklayayım. Apple Music kullanıcıya Loseless Hi-Fi, Hi-Res Loseless ve Dolby Atmos seçenekleri sunuyor. Ses kalitesi açısından her türlü Apple Music önde ancak aradaki kalite farkını anlayabilmek için 10 bin liralık stüdyo kulaklıkları lazım üstelik bunlar kablolu olmalı. Bluetooth teknolojisi Hi-Fi sesi şu an iletemiyor pek. Spotify gerçekten en iyi seçenek Türkiye için. Tidal çekilmese onu şiddetle tavsiye ederdim. Spotify'ın tek eksisi Hi-Fi desteğinin olmaması diğer her şeyi bana göre tam.

Ek olarak Hİ-Fİ sesin kalite farkını Bluetooth kulaklık ile anlayabiliyorum.

Ek olarak Hi-Fi sesin kalite farkını Bluetooth kulaklık ile anlayabiliyorum.

Ses yüksekliği daha iyi ve biraz daha az ayrıntı var ama gerçekten zor anlamak Bluetooth ile. Deezer Hi-Fi denemiştim sonra Spotify 320Kbps ve (en yüksek MP3) ile karşılaştırdım o an mesela Hi-Fi daha iyi geliyor ama zor cidden. Kulağınız ayrıntıları iyi algılıyor.

Bir sürü kulaklık denedim kablolu, kablosuz. Hiçbirinde ben fark anlayamadım hocam.
Ses yüksekliği daha iyi ve biraz daha az ayrıntı var ama gerçekten zor anlamak Bluetooth ile. Deezer Hi-Fi denemiştim sonra Spotify 320Kbps ve (en yüksek MP3) ile karşılaştırdım o an mesela Hi-Fi daha iyi geliyor ama zor cidden. Kulağınız ayrıntıları iyi algılıyor.

Evet kulaklarım cidden iyidir. Neyse dediğim gibi YT Music aldım çünkü çok fazla video izliyorum. Umarım yanlış bir seçim yapmamışımdır.

Geri
Yukarı