YTÜ Bilgisayar Mühendisliği vs. Aydın Üniversitesi Yazılım Mühendisliği

Yıldız Teknik QS'de var en azından.

O nedir hocam?

Yıldız Teknik QS'de var en azından.

Hocam bir de diyelim YTÜ bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olduk nitelikli bir üniversiteden mezun olduğumuz için yabancı şirketlerde iş bulma ihtimalimiz daha mı fazla?

O nedir hocam?

Hocam bir de diyelim YTÜ bilgisayar mühendisliği bölümünden mezun olduk nitelikli bir üniversiteden mezun olduğumuz için yabancı şirketlerde iş bulma ihtimalimiz daha mı fazla?
@masterhaşhaşi

Son düzenleme:
O nedir hocam?

@masterhaşhaşi
QS bir çeşit dünya üniversite sıralamasıdır.
Yazılım da senin yaptığın işler %80 etki gösterir. Geri kalan networktür. Bu konuda TR'de en iyiler ODTÜ vs. fakat Yıldız da iyidir. Ben o sıralamaya girseydim Boğaziçi Matematik vs. yazardım.

QS bir çeşit dünya üniversite sıralamasıdır.
Yazılım da senin yaptığın işler %80 etki gösterir. Geri kalan networktür. Bu konuda TR'de en iyiler ODTÜ vs. fakat Yıldız da iyidir. Ben o sıralamaya girseydim Boğaziçi Matematik vs. yazardım.

Hocam sanırım yıldız da çok fazla yurt dışına mezun olduktan sonra öğrenci yolluyormuş.

YTÜ daha iyi bence.

Tatil dönüşü aydından geçiyorduk. Aydın resmen sovyetler birliğinin çakması gibi bir şehir. Eve döndüğümde tercihlerden direkt sildim Aydın'ı.

Ben normal Aydın şehri olarak anladım. Kusura bakma onun hakkında fikrim yok.

Yok hocam asıl siz kusura bakmayın başlıkta belirtmem gerekirdi İstanbul Aydın üniversitesi diye.

Hocam sizce bahçeşehir mi yoksa YTÜ mü bilgisayar mühendisliği için? Ve hocam yurt dışında yazılımcı olarak çalışmak için Türkiye'de okuduğumuz üniversitenin bir önemi var mı iş bulma açısından?
@masterhaşhaşi

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı