Yük altında " CRITICAL PROCESS DIED" mavi ekran hatası

erdeen

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim yük altında mavi ekran hatası verip resetleniyor. Bazen resetlenip tekrar açılırken, bazen ise BIOS ekranına giriyor. Bilgisayarı kapatıp 10 saniye beklemeden tekrar Windows açılmıyor.

Bu sorunu PES 2020 oynarken ortalama 1 saat içinde alırken, PUBG(Steam) girdiğim an lobide alıyorum. PUBG Lite gibi düşük sistem gereksinimi isteyen oyunlarda böyle sorun yaşamıyorum. Denediğim yolları ve teknik özellikleri yazayım.

Intel i7- 8700K
ASUS TUF Z370 PLUS
EVGA GTX 1080
8+8 3200-2933 MHz RAM
256 GB M.2/ 256 GB SSD / 1 TB HDD
Thermaltake 750W 80+ Bronze Power

Sistemim bu şekilde. 6-7 Kere farklı Windows sürümleriyle format atıp driver kurulumlarını her türlü yöntemle kurdum olmadı.

Ekran kartını GTX 1060 6 GB ile değiştirdim 1 gün boyunca sorunsuz devam ettim, oldu derken aynı hatayı almaya başladım.

RAM'leri tek tek sokup denedim, olmadı.

Sorunun kaynağını bir türlü bulamadım. Mavi ekran kodlarını belirsiz, çünkü farklı farklı kodlar veriyor. Genel olarak verdiği kod " CRITICAL PROCESS DIED"

Son düzenleyen: Moderatör:

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı