Yük altındayken CPU hız düşüşü

Tabi siz genede bi garantiye yollayın, şansınıza artık. Eğer o sorunlardan dolayı olmadıysa işlemciniz ömrünü tüketmişte olabilir. Sonuçta bunlar elektronik aletler, hiç birşey yapmasanız bile zaman içinde ömrüleri kısalıp sağlıklı çalışmalarını yitirebiliyorlar.

Evet öyle ama daha 1 yıl 9 ay falan oldu zamanla eski performansını tabi ki kaybedecek ama 1 yıl 9 ay'da kasılınca cpu hızının 800 mhz'ye kadar düşmesi hiçde normal değil bana sorarsanız. Transistörlerde bir sıkıntı olabilir gibime geliyor hala gazozla pekte alakalı olduğunu sanmıyorum gazoz öncesinde donmalar olduğunu hatırlıyorum şuan kasılınca yavaşlıyor iyice, soğutmayla da alakalı olabilir aslında 3-4 ay önce Black Ops 2'de kapandığını hatırlıyorum cpu ısısı 101 dereceye çıkıyordu ve tam o anda kapanıyordu ama 5-6 ay önce Black Ops 2'de böyle bir sorunu yoktu en temizi garantiye gönderip duruma bakmak illa değiştirmek zorunda da değilim zaten oyun oynamıyorum arada iyice yavaşlamalar oluyor ama çok fazla şey yaptığımda kullanılmayacak durumda değil ücretsiz değiştirilirse değiştirilir, kullanıcı hatası olarak görülür para isterlerse yapacak bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı