Yüklediğim para Paycell karta işlenmedi

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 20 dakika önce mahallede bulunan ŞOK markete gidip Paycell kartıma 200 TL para yükledim. Fakat yüklediğim para hala Paycell kartıma işlenmemiş görünüyor;

IMG_20201112_175113.jpg

Screenshot_2020-11-12-17-49-33-002_com.turkcell.paycell.jpg

Neden yüklediğim para karta hala işlenmedi?

ŞOK kasiyeri mi yükleme yapıyor yoksa direk siz mi? Bilmediğimden soruyorum.
Parayı veriyorsunuz, telefon numaranızı söylüyorsunuz, kartınızın son 4 hanesini de söyledikten sonra parayı kartınıza yüklüyor. Fakat bu sefer para kartıma yatmadı. Şimdi markete geri geldim ve görevli kasiyer yükleme yapan firmayı aramaya başladı. Umarım sorunuma çözüm bulabilirim.

Parayı veriyorsunuz, telefon numaranızı söylüyorsunuz, kartınızın son 4 hanesini de söyledikten sonra parayı kartınıza yüklüyor. Fakat bu sefer para kartıma yatmadı. Şimdi markete geri geldim ve görevli kasiyer yükleme yapan firmayı aramaya başladı. Umarım sorunuma çözüm bulabilirim.
Arkadaşımın başına geldi:
Kasiyerler bazen cepliyebiliyor parayı. Suçu da firmalara vb. atıyorlar, şok ve paycell ile iletişime geç çözülmez ise kasa arkası kameraların incelenmesini için polise başvur. 200 TL az değil :)

Arkadaşımın başına geldi:
Kasiyerler bazen cepliyebiliyor parayı. Suçu da firmalara vb. atıyorlar, şok ve paycell ile iletişime geç çözülmez ise kasa arkası kameraların incelenmesini için polise başvur. 200 TL az değil :)
Ceplemediğinden eminim çünkü beni gayet iyi tanıyorlar ve fiş dahi çıkartıldı. Fişte birçok numara mevcut ve geçen ay da aynı şekilde fiş basılmıştı ancak o zaman param karta yatmıştı. Bu sefer niye böyle olduğunu hala anlayamadım.

Ceplemediğinden eminim çünkü beni gayet iyi tanıyorlar ve fiş dahi çıkartıldı. Fişte birçok numara mevcut ve geçen ay da aynı şekilde fiş basılmıştı ancak o zaman param karta yatmıştı. Bu sefer niye böyle olduğunu hala anlayamadım.
Eğer fişteki bilgiler doğru ise firmadan kaynaklanan bir sorundur.

Eğer fişteki bilgiler doğru ise firmadan kaynaklanan bir sorundur.
Sebebini öğrendim. Kasiyer ilk olarak yükleme yapan firmayı aradı, oradan oraya derken Paycell müşteri hizmetlerine bağlandı. Paycell müşteri hizmetlerindeki eleman Paycell sistemlerinde güncelleme yapıldığı için gecikme yaşandığını söyledi. O halde beklemekten başka yapabileceğim bir şey yok gibi duruyor.

Güncelleme: 13 Kasım 2020 saat 11:18'de para sisteme yüklendi. Sanırım sistemlere güncelleme yapılırken yükleme yaptığımdan dolayı böyle olmuş.

Alacağım ürünü de aldım bu arada :)
Aldığım ürün bu;
Mevcut hafıza kartım dolmak üzere olduğu ve Class 4 olduğu için bunu aldım. Aslında ben Hepsiburada'nın kendisinden (Hepsiburada satıcısından) 126 TL'ye almıştım fakat şimdi Hepsiburada'nın elindeki stoklar bitmiş. O yüzden 144 TL görünüyor şu anda. Ben 126 TL'ye aldım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı