Yüksek basslı şarkılar kulaklığa zarar verir mi?

KrofeSSionall

Decapat
Daha fazla  
Kullandığım kulaklık HyperX Cloud Core Wireless (DTS). Full basslı bir şarkı açıyorum ve sesi fullüyorum. Kulaklık sanki yırtılacakmış gibi oluyor. Bunun kulaklığa zararı var mı?
Dinlediğim şarkı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kullandığım kulaklık HyperX Cloud Core Wireless (DTS). Full basslı bir şarkı açıyorum ve sesi fullüyorum. Kulaklık sanki yırtılacakmış gibi oluyor. Bunun kulaklığa zararı var mı?
Dinlediğim şarkı:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam kulağın acıma sebebi ani yelleme hissi minik boyutlu mangalcı dayılar kulaklığınızdan çıkıp kulağınızı yelliyorlar.

Hocam kulaklık zaten verebileceğinin üstü bassı vermez. Kulaklık kalıteliyse kulaklığa zarar vermez. Ama kulağınız için aynı şeyleri söyleyemem.

Dinlediğim şarkı:

Bu zarar vermez ama yüksek sesli müzik dinlersek uzun süre kokleadaki tüy hücrelerinin hasar görmesine neden olabilir mesela hiç ses yokken çınlama sesi duyuyorsanız tüy hücrelerinde hasar almıştır (yanlışım varsa düzeltin) 85 desibel üstü ses seviyesi zararlıdır

Geri
Yukarı