Yüksek ses kulaklığa zarar verir mi?

Kadir345

Femtopat
Bazen çok yüksek sesli müzik dinliyorum, yani yüksek derken dışarıdan çok rahatça duyulabilecek şekilde ve bunun acaba kulaklığa bir zararı var mıdır ve kulaklığı yakma ihtimali var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun süre dinleyince kulak çınlama problemi çekebilirsiniz kulaklık yanma durumu hiç yaşamadım arada yapıyorum 10-15dk sıkıntısını görmedim.

Bazen çok yüksek sesli müzik dinliyorum, yani yüksek derken dışarıdan çok rahatça duyulabilecek şekilde ve bunun acaba kulaklığa bir zararı var mıdır ve kulaklığı yakma ihtimali var mıdır?

Kulaklığı değil de kulağınızı düşünün. Ben de kulak içi ile son ses metal dinliyorum ve kulaklık kullanmadığımda geçmeyen bir kulak çınlaması var. Değer mi derseniz değer.

Evet sürekli yüksek sesle müzik dinlemek kulağa zarar verir. Kulaklıktan çok sağlığınız için riskli bir durumdur.

Hocam yapma. Ben yaptım 2 yıldır acısını çekiyorum şu an kulağımda yoğun iltihaplanma var muhtemelen kolestatom ve duymuyor kulağım. Randevu alacağım 20 gün sonraya veriyorlar.

Bir amfi ile kulaklığı haddinden yüksek bir sese yani elektrik akımına maruz bırakırsanız kulaklığın son kez müzik çaldığını görebilirsiniz ancak AUX girişine sahip standart bir telefon, bilgisayar gibi cihazlar ile imkansız.

Kulaklığa çok bir zararı olacağını zanletmiyorum sonuçta ona göre üretiliyor fakat kulağınızı gerçekten çok yıpratacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı