Yüksek ses ile şarkı dinlemek kulaklığa zarar verir mi?

Arkadaşlar, yüksek ses ile şarkı dinliyorum bu kulaklığa zarar verir mi?
Kulaklığı köprü üstündeki satıcıdan almadıysan marka modeli yazman gerek, tabi dinlediğin arabirimin çıkış gücünü de, güçlü bir amfiye düşük güç isteyen bir kulaklık bağlayıp EQ ile oynarken patlabilirsin kulaklığın ve muhtemelen kulağının zarını.

Çocukluktan beri kulaklıkta yüksek sesle müzik dinlerdim geçen sene sağ kulağımdan zar ameliyatı oldum ve sağ kulağımda kalıcı işitme kaybı var sadece soldan duyuyorum tedavisi de yok yani sık ve sürekli olarak kulaklık takmamanı öneririm.

Kulaklık o kadar kalite değilse bir zaman sonra cızırtı başlar.
Kablosuzsa şarj hızlı biter buda zamanla pil ömrünün hızla bitmesi demek.

Çocukluktan beri kulaklıkta yüksek sesle müzik dinlerdim geçen sene sağ kulağımdan zar ameliyatı oldum ve sağ kulağımda kalıcı işitme kaybı var sadece soldan duyuyorum tedavisi de yok yani sık ve sürekli olarak kulaklık takmamanı öneririm.
Kulaklığa hiçbir şey olmadı dostum ama kulağıma oldu. 👍

Kulaklığın sunduğu en yüksek şiddetteyse kulaklığa bir şey olmaz ama senin kulaklara olabilir.

İleride zamanla oluşan kulak çınlamaları duymaya başladığınızda bilin ki geçmişteki dinlediğiniz yüksek sesli müzik etkisidir. Uzun ve sürekli yüksek ses müzik sonrası zamanla duyum eşiğinizi azaltır. Belirli ses seviyesi (dB) aralıklarını duyamaz hale gelebilirsiniz.

O yüzden sesi kontrollü ve aralıklı olarak yüksek sesli müzik dinlemesi daha uygundur.

Yeni konular

Geri
Yukarı