Yüksek Bellek ve Disk Kullanımı Sorunu

Centuriof

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Bilgisayara yeni format atmama, sürücüleri yeni ve güzelce güncellememe rağmen bilgisayarda sürekli bu sorunla karşılaşıyorum. Oyun oynamayı bir kenara bırakın, dosyalarımı dahi açmakta güçlük yaşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Adsız.png

Anti virüs programınız arka planda virüs taraması başlatmış sanırsam ayrıca "Microsoft Telemetry" serviside devrede bunların dışında Nvidia arka planda kurulum hizmetini devreye sokmuş. Yani Windows 10 SSD olmadan olmaz demek kalıyor bana. SSD dışında bu servislerin otomatik harekete geçmesini engellerseniz probleminiz büyük ölçüde düzelecektir.

Vİrüs programınızda otomatik tarama özelliğini devre dışı bırakın, nvidia yazılımından otomatik güncelleştirmeleri devre dışı bırakın ve son olarak Microsoftun sisteminiz üzerinden bilgi toplamasını sağlayan "Telemetry" servisini devre dışı bırakın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı