Yüksek CPU, GPU kullanımında cızırtı sesi çıkıyor

Cras

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, dün CS:GO oynarken 1 el atıp oyunu kapattım. Tekrar açıp oyuna girdiğimde kasadan şiddetli fan sesine benzer bir ses geliyordu. Görev Yöneticisi'ni açıp baktığımda CPU ve GPU %90 civarında oluyor ve Alt+Tab yaptığımda düşüyordu. Bugün oyunu sil-yükle yaptım, bir şey değişmedi. Ekran kartı driverını sil-yükle yaptım ve yine sonuç değişmedi. Kasayı açıp sesin nereden geldiğine baktım, tam anlayamadım. Ya ekran kartı ya da işlemciden "zzz" diye bir ses geliyor. Bu sırada ekran kartının fanları çalışmıyor. Neden kaynaklı olabilir, yardımcı olur musunuz?

Peki kapatıp açmanız bir daha, bir değişime sebep oldu mu? Grafik ayarlarınızda bir değişme var mı? Kontrol edin. Herhangi bir video kayıt programı yüklediniz mi?
Video kayıt programı yüklü değil, grafik ayarlarımda da bir değişiklik yapmadım, kapattığım anda geri açtım.
@Cras Power Supply'den gelebilir.
Sesin kaynağı ekran kartıymış.

Video kayıt programı yüklü değil, grafik ayarlarımda da bir değişiklik yapmadım, kapattığım anda geri açtım.
Durduk yere performansta böyle bir değişim olmaması gerekiyor. Bilemedim doğrusu. Driver güncellemeniz varsa bir onu yapmayı deneyin. Belki çözüm sunar. Oyunu silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Aynı ayarları tekrar yaparsınız.

Durduk yere performansta böyle bir değişim olmaması gerekiyor. Bilemedim doğrusu. Driver güncellemeniz varsa bir onu yapmayı deneyin. Belki çözüm sunar. Oyunu silip tekrar yüklemeyi deneyebilirsiniz. Aynı ayarları tekrar yaparsınız.
Driverları güncelledim hatta sil yükle yaptım. Oyunu da sil yükle yaptım olmadı bu arada google'da video açıkkende %15 civarı kullanıyor şimdi fark ettim eskiden böyle değildi diye hatırlıyorum. Yeni bir oyun yükleyip falan deneyeceğim şimdi ekran kartını tekrardan.

Geri
Yukarı