Yüksek derecede ping düşürmek nasıl olabilir?

HasanPotter

Hectopat
Öncelikle sorum 400 500 ping almak değil. Bazı oyunlarda insan profesyonel olmak için çabalıyor ama ülkemiz oyuncularında genel bir ping sorunu var. Karşı taraf 10 ping falan alırken biz 60 pingin altına düşemiyoruz. Belki 10 ping alamayız ama bu ping değerini 30 civarına çekmek mümkün mü? Modemin kablolarını, portu veya modemi değiştirmek pingin düşmesini sağlar mı?

TT kullanıyorum. CS:GO'dan bahsediyorsan 30 ping alıyorum. Bu mümkün en düşük Türkiye 30-40 görürsün. Ama Avrupa sunucularında Türkiye içi 10 ms alınıyor zaten bazı e spor oyunlarında. Altyapın ne VDSL mi adslmi fiber mi?

Dostum kullanıcı sorunlarını ortadan kaldırsak bile; bu tamamen alt yapınla alakalı bir durum.

Eğer binan 5 yaşından büyükse alt yapın bakır kablo ile döşenmiştir yani adsl en fazla adsl2 (oda 24 mb internet vermez bile) olabilir.

Eğer binan 5 yaşından küçüke altyapı vdsl'dir o zaman yüksek hızlara ulaşırsın.

Dostum kullanıcı sorunlarını ortadan kaldırsak bile; bu tamamen alt yapınla alakalı bir durum.

Eğer binan 5 yaşından büyükse alt yapın bakır kablo ile döşenmiştir yani adsl en fazla adsl2 (oda 24 mb internet vermez bile) olabilir.

Eğer binan 5 yaşından küçüke altyapı vdsl'dir o zaman yüksek hızlara ulaşırsın.
Ne alaka, VDSL hizmeti bakır alt yapıda geçerlidir.

Fiber internet ping değerlerinin düşmesini sağlıyor. Bina içi tesisatı yenilemek yani CAT 5 veya CAT 6 gibi kablolar takmak ping değerinin düşmesini sağlayabilir. Ping düşürme programları mevcut ama çok katkısı olmuyor. Bir de arkada internet yiyen uygulamaları kapatabilirsin.

Gece girmek biraz etki edebilir.

Nerdeyse hiç fark yok :D.
Sunucuların nerede olduğuna bağlı diye biliyorum, tabii bunu belirli bir miktara çekmek mümkün olabilir.

İşte amacım o :D.
TT kullanıyorum. CS:GO'dan bahsediyorsan 30 ping alıyorum. Bu mümkün en düşük Türkiye 30-40 görürsün. Ama Avrupa sunucularında Türkiye içi 10 ms alınıyor zaten bazı e spor oyunlarında. Altyapın ne VDSL mi adslmi fiber mi?

Fiber olması lazım Superonline.

Eğer binan 5 yaşından büyükse alt yapın bakır kablo ile döşenmiştir yani ADSL en fazla ADSL2 (oda 24 MB internet vermez bile) olabilir.

Eğer binan 5 yaşından küçüke altyapı VDSL'dir o zaman yüksek hızlara ulaşırsın.

Dostum bina 15 senelik falan ama 95 download görmüşlüğüm var şu an 55 download alıyorum.
Fiber internet ping değerlerinin düşmesini sağlıyor. Bina içi tesisatı yenilemek yani CAT 5 veya CAT 6 gibi kablolar takmak ping değerinin düşmesini sağlayabilir. Ping düşürme programları mevcut ama çok katkısı olmuyor. Bir de arkada internet yiyen uygulamaları kapatabilirsin.

Elimdeki kablonun CAT 6 mı CAT 5 mi olduğunu nasıl anlayabilirim?

Son düzenleme:

Teorik olarak öyle.

Bu sadece teoride öyle.

Gerçek bir VDSL internet için fiber alt yapı lazım.

Ki bu konu en iyi örneklerden biri. Upload ve dowload hızları yüksek sözde ama ping var.

Pingin 60 olmasının sebebide şu;
Bakırın çok az olan direnci mesafa arttıkça büyüyor.

Bundan dolayıdır VDSL internet istiyorsanız fiber alt yapı şartır. VDSL bakır alt yapı sadece masraftan kaçınmak için Türk insanının uydurduğu bahanedir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı