Yüksek disk kullanımı sorunu

nbd9

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar,

Apex Legends oynarken disk kullanımı çok fazla oluyor %85 ve üzeri. Bu da oyundayken FPS'in anlık olarak 20-30a düşmesine sebep oluyor. Yani FPS düşmesi oluyor. Her 3-4 dakikada bir 5-6 saniye boyunca FPS'im 20 civarı oluyor. Türkçe ve yabancı kaynaklardan çoğu çözüm önerisini denedim ama sorunum devam ediyor. Bu sorunu yaklaşık 2-3 aydır yaşamaktayım. İşin garip kısmı ise bazen oluyor bazen olmuyor. Örneğin 10 gün önce yaşıyordum ama 3-4 gün sonra kendiliğinden düzeldi FPS düşmesi yememeye başladım(2 gün boyunca).dünden önceki güne kadar bir sıkıntı yoktu, düzeldi sandım kendiliğinden. Ama dünden beri sorunu yine yaşamaya devam ediyorum. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem:
Intel i7-7700
GTX 1050 Ti.
8 GB RAM.
Windows 10 21H1 Home sl.

Dosya Ekleri

• tech.png
    tech.png
    36,6 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleyen: Moderatör:
Güncellemeler sonrası disk kullanımı artabilir. Disklerin doluluk oranına göre performans kayıpları yaşayabilirsiniz. Güncellemeleri kaldırmanızı tavsiye etmem ama eğer diskinizi eskisine göre daha dolu kullanıyorsanız biraz temizlik yapmanız performansınıza katkı sağlayabilir.

Güncellemeler sonrası disk kullanımı artabilir. Disklerin doluluk oranına göre performans kayıpları yaşayabilirsiniz. Güncellemeleri kaldırmanızı tavsiye etmem ama eğer diskinizi eskisine göre daha dolu kullanıyorsanız biraz temizlik yapmanız performansınıza katkı sağlayabilir.
Dolu sayılmaz bile :D
Acaba bu ayarlardan kaynaklı bir sorun olabilir mi?

Dosya Ekleri

• tech1.png
    tech1.png
    30,9 KB · Görüntüleme: 34
  • tech3.png
    tech3.png
    17,3 KB · Görüntüleme: 29

Yeni konular

Geri
Yukarı