Yüksek disk kullanımı sorunu

blademasterkayle

Hectopat
Daha fazla  
Uzun süredir bu sorunu yaşıyorum Update, Defender ile falan alakası yok. Gerçekten artık bıktım format atmak da istemiyorum çünkü aynı şeyleri yüklemem günler alır ve çözüleceğinden bile emin değilim. Ne yapmalıyım?

Dosya Ekleri

• dfsdfdffd.png
    dfsdfdffd.png
    374,7 KB · Görüntüleme: 37
Görev yöneticisi'nin ekran görüntüsünü atar mısınız? Hizmetlerden veya virüslerden şüpheleniyorum. Diskte bir sıkıntı da olabilir, WD'nin programıyla taratın.

Görev yöneticinden kaynak izleyiciyi açıp alttaki Disk seçeneğinden çalışan programları kontrol edermisiniz. Zaten oradan bir sıkıntı yoksa virüs olma ihtimali de var.

Görev yöneticinden kaynak izleyiciyi açıp alttaki Disk seçeneğinden çalışan programları kontrol edermisiniz. Zaten oradan bir sıkıntı yoksa virüs olma ihtimali de var.
Kontrol ettim bir sıkıntı yok ki bazen bakıyorum en yüksek tüketen şey 2-3mb/sn olmasına rağmen %100 kullanım oluyor ama virüs girmesine de ihtimal veremiyorum indirdiğim her şeyi virustotal ile kontrol ederim yani nasıl olabilir ?

Hizmetlerden kaynaklıdır büyük ihtimal. HDDler artık güncel işletim sistemleri için yetersiz. SSD almanızı öneririm 120 GB bile olsa. Sistemi onun içine kurarsanız sorununuz kalkar. Yok almam/alamam diyorsanız 8.1 veya 7 versiyona geçmenizi öneririm.

Anlıyorum. Sizin de yaptığınız kontroller de bir sorun görünmüyorsa diskin sağlamlığın da bir problem olabilir mi acaba diye düşünüyorum. Uzun zamandır böyle dediğiniz için diyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı