Çözüldü Yüksek disk ve GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

altervals

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayar boştayken bile yüksek disk ve GPU kullanıyor hatta ikisi de aynı anda %100 oluyor. Görev Yöneticisi'ni açtığım an sistem kesintisi ibaresi de çıktığı oluyor ve %100'e çıkarıyor bu da ayrı bir sorun. Birkaç çözüm denedim ama olmadı bu attığım SS dışında arada bir hizmetler başlığı diski meşgul eden şeyler de oluyor. (yakın zamanda SSD almak istiyorum öneriniz varsa mutu olurum. 240 yeterli olacağını düşünüyorum)

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    31,5 KB · Görüntüleme: 24
  • 2.png
    2.png
    20,8 KB · Görüntüleme: 26
  • 3.png
    3.png
    19,8 KB · Görüntüleme: 25
  • 4.png
    4.png
    24,9 KB · Görüntüleme: 28
  • 5.png
    5.png
    19,7 KB · Görüntüleme: 26
  • 6.png
    6.png
    21,6 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran görüntüsü 2023-05-02 125446.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-02 125446.png
    95,9 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran görüntüsü 2023-05-02 125608.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-02 125608.png
    95,2 KB · Görüntüleme: 30
Çözüm
Tüm parçalar eski olduğu için kasması normaldir. SSD olmaması da sistemi maalesef çok yavaş çalıştırır. SSD gerçekten sistemi kendine getiren bir şey.

SDD şarttır yada Windows 7, 8.1 veya Linux'a geçin.
Tüm parçalar eski olduğu için kasması normaldir. SSD olmaması da sistemi maalesef çok yavaş çalıştırır. SSD gerçekten sistemi kendine getiren bir şey.

SDD şarttır yada Windows 7, 8.1 veya Linux'a geçin.

Çözüm
Modifiye etmediği için bir sürü işlem çalışıyor. Bunlardan birkaçı da GPU kullanıyor. Windows 7 ve Windows 8.1'de çok az işlem çalışıyor ve eski donanımlar ile güzel verim alınır.

Linux'ta öyle.

Bende Windows 7 starter kullanıyorum işimi görüyor bence deneyebilir Linux hiç kullanmadım o yüzden bir şey diyemicem

SSD şarttır ya da Windows 7, 8.1 veya Linux'a geçin.

SSD alacağım hocam W7 W8.1 oyunlarla uyumluluk sorunu yapabiliyor, Linux denemedim hiç. Yalnız GPU yine zorlanır mı bilmiyorum.

Bence sahte yani vürüslü yazılım yüklemiş olabilirsin

Windows 8.1'de biraz kasar baksana ne kadar çok GPU kullanıyor Windows 7 iyi gibi
hocam virüs taraması yaptım bir sonuç çıkmadı ama yakın zamanda format atacağım zaten.

Geri
Yukarı