Yüksek ekran kartıyla düşük anakart kullanılabilir mi?

Herkese merhaba arkadaşlar. Size bir sorum olacak. Forumdaki sistem toplama rehberlerinde yüksek performanslı ekran kartlarının düşük bütçeli anakartlarla uyumlu olmadığını söylemişsiniz. Neden? Performans farkı olur mu? Ayrıca ben A320-M anakartla RX 580 kullanıyorum, bu ikili aynı düzeyde midir? Overclock'la işim olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakarttan ziyade işlemci önemli. Ekran kartı işlemci darboğaz yapmadıkça a320 çipseti de gerekli gereksinimleri karşılar zaten.

Hangi rehber o? Piyasadaki sıfır ucuz kartların hemen hemen hepsi PCI-E 3.0 zaten. Elinizdeki anakart ve ekran kartı da PCI-E 3.0 yani uyumludur. Ayrıca PCI-E x16 slotu varsa oraya her ekran kartı takılır. Rehberi merak ettim link atar mısınız?

Hangi rehber o? Piyasadaki sıfır ucuz kartların hemen hemen hepsi PCI-E 3.0 zaten. Elinizdeki anakart ve ekran kartı da PCI-E 3.0 yani uyumludur. Ayrıca PCI-E x16 slotu varsa oraya her ekran kartı takılır. Rehberi merak ettim link atar mısınız?
Kendimi düzgün ifade edememişim. Rehberlerde değil de sistem toplama için forumda yardım isteyen arkadaşlara böyle yazıyorlar. Bu anakart bu ekran kartına düşük kalmış vb.

Kendimi düzgün ifade edememişim. Rehberlerde değil de sistem toplama için forumda yardım isteyen arkadaşlara böyle yazıyorlar. Bu anakart bu ekran kartına düşük kalmış vb.
İşlemcidir o. Anakarta göre ekran kartı tavsiyesi veren hiç görmedim. Alıntı veya SS olarak mesajı atar mısınız? Merak ettim.

Gördüğünüz gibi

Dosya Ekleri

• örnek yea boi.png
    örnek yea boi.png
    102,7 KB · Görüntüleme: 22
Arkadaş sağlam saçmalamış bir şey bilmediği belli. @actanonverba Hocamın önerisi gayet güzel olmuş, bir şeyden anlamayan arkadaş saçma bir cevap vermiş. Öyle bir şey yok o anakart en kalitelilerdendir. Birinin söylediğine inanmadan önce mesaj sayısına, beğeni sayısına, puanlarına ve rütbesine bakın. Bir şey bilmeyen yeni üyelere itibar etmeyin.

Arkadaş sağlam saçmalamış bir şey bilmediği belli. @actanonverba Hocamın önerisi gayet güzel olmuş, bir şeyden anlamayan arkadaş saçma bir cevap vermiş. Öyle bir şey yok o anakart en kalitelilerdendir. Birinin söylediğine inanmadan önce mesaj sayısına, beğeni sayısına, puanlarına ve rütbesine bakın. Bir şey bilmeyen yeni üyelere itibar etmeyin.
Şimdi bulamadım ama başka arkadaşların da "X anakartı düşük olmuş" vb. dedilerini görüyorum. Bu arkadaşlar neye dayanarak böyle söylüyor?

Şimdi bulamadım ama başka arkadaşların da "X anakartı düşük olmuş" vb. dedilerini görüyorum. Bu arkadaşlar neye dayanarak böyle söylüyor?
Ryzen 5 işlemci ile A320 anakart kullananlara, Ryzen 7 ile B450 kullananlara söylenmiş bir söz olabilir dediğiniz.

Ryzen 5 işlemci ile A320 anakart kullananlara, Ryzen 7 ile B450 kullananlara söylenmiş bir söz olabilir dediğiniz.
Tamam ama neden? Neden böyle bir söz söylenmiş? Ryzen 7 ile B450 kullanmanın nesi kötü de düşük demişler?

(Bilgilenmeye çalışıyorum ama sanki kimse de bu cevabı tam olarak veremiyormuş gibi hissettim, sanki yazılı olmayan bir kanunmuş ve kimse bu önerinin gerçek sebebini bilmiyormuş gibi😃 Eğer yazının üslubu biraz kaba olduysa affedin.)

Geri
Yukarı