Çözüldü Yüksek FPS Alınan Oyunlarda FPS Düşmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

marhi

Hectopat
Daha fazla  
2-3 gün önce C: diskini sıfırladım. Sıfırlamadan önce Batman'i ve LOL'ü 60 FPS oynarken artık 30 FPS bile alamıyorum. MB'yi 180 FPS rahatlıkla oynarken artık 60-70 FPS alıyorum. Ayar düşürüyorum, çözünürlük düşürüyorum yok. Batman'i ve LOL'ü 60 FPS oynarken 3-4 dakika sonra 25-30 FPS'e düşüyor. Oyunu yine de oynamaya çalışırken altta bellek azaldı diye bildirim geliyor ve oyunu kapatmamı istiyor. 2-3 gün öncesinde takır takır üçünü de oynarken bellek azaldı bildirimi almazken C: diskini sıfırladıktan sonra üçünde de FPS düşüşü yaşadım. PC ayarlarını düşürdüm, msconfig'den başlangıç programlarını kapattım yine de yok. Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Bende de aynı sorun mevcut 1903 sürüm yüklü. Nvidia'nın da son güncellemesi yüklü. Bu akşam 1809'a geri dönüş yapacağım. Nvidia'nın son sürücüsünde hata var büyük ihtimalle.

Çözüm
Hocam windows sürücü güncelleme sorunu yaşamış olabilirsin. Sistemin güzel sonuçta. Tavsiyem DDU programı kullanarak güvenli moddan sürücüyü kaldırman ve
Bu sürücüyü kurmandır.
DDU programı ile sürücüyü kaldırdım fakat sürücüyü kurmaya gelince hata verdi. Bu işlemi Intel için yapsam işe yarar mı ?
Screenshot_1.png

Hocam özel yükleme menüsünden sadece grafik sürücüsünü yükleyin.
Sorunsuz bir şekilde yükledim oyuna girdim ilk başta 60 FPS alıyorken zamanla 30'a düşmeye başladı. Oynarken haritayı açıp bir şeylere bakarken 60 FPS olduğunu gördüm. Tekrar oyuna döndüğümde 10-15 saniye 60 FPS devam etti ardından 30 FPS'e tekrar düştü. Tekrardan yardım ederseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı