Yüksek FPS alınmasına rağmen drop yeme sorunu

jfkforum

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Prodüktör
Merhaba,

Sistemim fena değil. Neredeyse tüm oyunlar +60 FPS ancak drop sorunum var. Ben bunu RAM'e bağladım.
Örneğin CS:GO 200 FPS civarı drop yok, PUBG 60-100 FPS civarı drop yok. Ancak PUBG Lite, 130 FPS civarı drop var. Grid 2 120 FPS civarı drop var. GTA 5 60-100 FPS civarı drop yok. Yani oyun kalitesine bakmaksızın bazı oyunlar stabil bazıları FPS droplu. Sorunun kaynağı sizce nedir?

İşlemci FX 9590
Anakart GIGABYTE DDR3 AM3+ REV 1 (Bu kadar bilgi bulabildim)
HyperX DDR3 1333Mhz RAM 8 GB (5.66 GB Boşta)
Ekran Kartı RX
PSU Cooler Master 750W

İşlemci sıcaklığım normal seviye
Ekran kartı sıcaklığım orta-yüksek seviye

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Sistemim fena değil. Neredeyse tüm oyunlar +60 FPS ancak drop sorunum var. Ben bunu RAM'e bağladım.
Örneğin CS:GO 200 FPS civarı drop yok, PUBG 60-100 FPS civarı drop yok. Ancak PUBG Lite, 130 FPS civarı drop var. Grid 2 120 FPS civarı drop var. GTA 5 60-100 FPS civarı drop yok. Yani oyun kalitesine bakmaksızın bazı oyunlar stabil bazıları FPS droplu. Sorunun kaynağı sizce nedir?

İşlemci FX 9590
Anakart GIGABYTE DDR3 AM3+ REV 1 (Bu kadar bilgi bulabildim)
HyperX DDR3 1333Mhz RAM 8 GB (5.66 GB Boşta)
Ekran Kartı RX
PSU Cooler Master 750W

İşlemci sıcaklığım normal seviye
Ekran kartı sıcaklığım orta-yüksek seviye

Bunu RAM'e bağlayabilmek saçma olur. Normal PUBG'de drop yok iken, Lite versiyonu sizce daha mı fazla RAM kullanır :)?

Sorunun kaynağı oyundur. Boş yere belleğinizi suçlamayın. 😄

Öyle düşünebilirdim ancak oyunlar (PUBG Lite Hariç) sorunlu değil, ayrıca diğer insanlarda olmadığını gözlemledim PUBG'de sorun yok PUBG Lite'da drop var çok garip :D
Bunu RAM'e bağlayabilmek saçma olur. Normal PUBG'de drop yok iken, Lite versiyonu sizce daha mı fazla RAM kullanır :)?

Bilemiyorum ancak bi sorun var belli ki :D
Sizce RAM'i 16 GB yapmalı mıyım? 1333 MHz DDR3 sonuçta.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle düşünebilirdim ancak oyunlar (PUBG Lite Hariç) sorunlu değil, ayrıca diğer insanlarda olmadığını gözlemledim PUBG'de sorun yok PUBG Lite'da drop var çok garip :D

Bilemiyorum ancak bi sorun var belli ki :D
Sizce RAM'i 16 GB yapmalı mıyım? 1333 MHz DDR3 sonuçta.

Yapmamalısınız. Zaten sistem eski, biriktirip ve bunu satıp daha güncel, iyi bir sistem alabilirsiniz bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı