Yüksek FPS için RAM mi ekran kartı mı?

4+4 ram mi yeni bir ekran kartı mı ?

• Oy verenlerin toplamı
    5

emrecayr

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri şunlar: 4 GB RAM 3.30 GHz intel core i5 4590 CPU, ekran kartım 2816 MB AMD Radeon 400MHz 4 çekirdek. Daha ne gerekli yorumda yazın lütfen. 4+4 dual RAM mi yapıyım yoksa yeni bir ekran kartımı alıyım GTA 5 vb. oyunların en iyi grafikleri için ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızı anlayamadım ama yuksek FPS degerlerine ulasmak istiyorsanız ekran kartınızın iyi olması gerekir. Buna nazaran islemci de onemli rol oynar ama islemciniz pek sıkıntı cıkarmaz size bu sartlarda.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun için RAM'ler en az 8 GB olmalı ki akıcı bir oyun deneyimin olsun. Oyun için en önemli faktörlerin başında da ekran kartı gelir. İster en güçlü işlemciye sahip ol, 32-64 GB RAM'in olsa bile ekran kartı güçsüz oldu mu oyunlardan performans alman çok zor.

Şuanda 4 GB ramim var diyorsun aşırı bir yükleme yapmadığın sürece bu RAM sana yeter, bana kalırsa ekran kartı al, FPS için önemli faktör burada ekran kartı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı