Çözüldü Yüksek FPS'de Monitor Karıncalanma Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SoulMatey

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, ben yeni bir sistem topladım windows 10 yükledim. Ekran kartım gtx 970, işlemci i7 6700k, oyunlarda fps falan çok iyi oluyor ama fps 60'ın üzerinde olunca ekranda şeffaf çizgiler yukardan aşağıda doğru iniyor ve karıncalanıyor gibi gözüküyor gözüme eski sistemimde cs go'da 200 fps alırken bile böyle bir problem yaşamıyordum aynı monitörde acaba sorun neyden kaynaklı olabilir ? Eski sistemde monitor direk vga'dan vga'ya bağlıydı şu an dönüştürücü ile bağlı ve gene vga ya bağlı monitorde dvi girişte var ama dvi kablo bulamadım dvi kablo sorunumu çözer mi yoksa 144 hz monitor falan mı almam lazım ?

Çözüm
Konu 1 aylık ama gene de sorunu dönüştürücü olmadan direkt DVI-D'den bağlayarak çözdüm belki birinin işine yarar.
Ekran 60Hz ise fps 60'ın üzerine çıktığı zaman ekranda yer yer yırtılmalar olabilir. Dikey senkronizasyon açılarak fps 60'a sabitlenirse problem oluşmuyor. Bende çok yaşıyorum.

Mesala cs go gibi mouse hareketinin önemli bir olduğu oyunda kesin hareketler yapabiliyorken vsyncsiz, vsyncli iken mouseu bir yere götürdüğümde keskin şekilde durmuyor( mouse logitech g502 )

CS-GO 'da FPS sabit oynanmaz. FPS oyunlarda özellikle CS-GO'da GTX 980 Ti ekran kartım var 300 FPS alıyorum. V-Sync açınca kasılıyor gibi olur sabitleme o yüzden.

Yeni konular

Geri
Yukarı