Yüksek FPS'te oyun kasıyor

asfaloth5

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Battlefield 2042'yi en düşük ayarlarda oynuyorum. Görüntü ayarlarından FPS'i 75'e sabitledim. Oyun içinde FPS'im minimum 68'e düşüyor onun dışında hep sabit 75.Ama oyunda bir takılma var, biraz oynayınca bariz bir takılma oluyor. Her türlü ayarı denedim ama hiçbir şey değişmedi. Sistemim RTX 3050, Ryzen 5 5600,144 Hertz laptop. Oyun içi ayarlarım ekte mevcut.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (10).png
    Ekran Görüntüsü (10).png
    2,6 MB · Görüntüleme: 55
  • Ekran Görüntüsü (12).png
    Ekran Görüntüsü (12).png
    606,8 KB · Görüntüleme: 55
  • Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    663,6 KB · Görüntüleme: 39
  • Ekran Görüntüsü (14).png
    Ekran Görüntüsü (14).png
    676,6 KB · Görüntüleme: 48
Dönerken ufak 2-3 saniyelik takılmalar ise C++ gibi programların tam olduğundan emin ol bende de aynı durum yaşanıyordu oyunlarda hafif donmalar 2-3 saniyelik bunlardan 2-3 tanesi indirmediğim için kasıyormuş sonradan fark ettim sende dene istersen.

Reflex'i kapatmayı dener misiniz?
hocam kapattım biraz düzelme oldu gibi.Peki FPS'i sabitlemeyi kapatsam iyi yönde etkisi olur mu?Şu anda 75 FPS'e sabitlenmiş oynuyorum.

Sizin sisteminiz zaten önerilen sistem özellikleri. Neden düşükte oynuyorsunuz ki?
hocam bu takılma sorunundan dolayı en düşüğe almıştım ama şimdi orta ayarlara aldım performans açısından bir şey değişmedi boşuna en düşükte oynuyormuşum:D

hocam kapattım biraz düzelme oldu gibi.Peki FPS'i sabitlemeyi kapatsam iyi yönde etkisi olur mu?Şu anda 75 FPS'e sabitlenmiş oynuyorum.

hocam bu takılma sorunundan dolayı en düşüğe almıştım ama şimdi orta ayarlara aldım performans açısından bir şey değişmedi boşuna en düşükte oynuyormuşum:D
Zaten hocam ekran kartına yük binmesi lazım ki performans verebilsin. En yükseğe alsanız bence daha iyi olur.

Geri
Yukarı