Ryzen 5 5600X sistem Rust yüksek FPS'te kasıyor

İşletim sistemi
Windows 10

MahanN

Hectopat
RAM
16 GB CL 16 3000 MHZ
SSD veya HDD modeli
SAMSUNG 980 PRO
Ekran kartı
GTX 1660 SUPER
Anakart
B450M S2H
İşlemci
RYZEN 5 5600X
Öncelikle merhaba arkadaşlar sistemim Ryzen 5 5600X GTX 1660 Super 6 GB 16 GB RAM 3000 MHz birisi 8 GB CL16 3000 MHz XPG D30 diğer ise 8 GB RAM D10.

Şimdi şöyle bir problemim var, ben yüksek FPS almama rağmen oyunlar akıcı değil. G-Sync kapattığımda mouse istediğim yere takır takır gidiyor, açınca gitmiyor ama oyun biraz akıcılaşıyor. Rust'da 100 FPS alıyorum V-Sync falan açık değil. Yeni format atmama rağmen böyle eskiden de böyleydi. Bana dediler ekran kartı al düzelir, düzelmedi. Eski ekran kartım GTX 1060 3GB hiç kimse sorunumu çözemedi. Bana sorunumu çözecek babayiğitler lazım. Ekranım ASUS VG248QG 165Hz 0.5 ms. Ekranımı da değiştirmeme rağmen bir şey değişmedi. Artık kafayı yiyeceğim, benim de akıcı oyun oynama hakkım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
1660 Super ile kaç FPS alıyorsun senin monitör 165Hz 165 FPS'ye gelebiliyor mu o kart?

100 alıyorsun Rust da ee nerede geriye kalan 65? Onu alamadığın için akıcı olmuyor işte.

Yani gücüne göre monitör alacaksın. Ya da kartını yükselteceksin. Ya da 165'lere gelecek kadar ayar vs kısacaksın. O monitöre daha güçlü kart lazım.

Misal Windows da iken ekran ayarlarından 165 Hz seçili sen onu kısarsan mouse ağırlaşır. Deneyebilirsin. Bu nedenle çözemiyorsun.

1660 Super ile kaç FPS alıyorsun senin monitör 165Hz 165 FPS'ye gelebiliyor mu o kart?

100 alıyorsun Rust da ee nerede geriye kalan 65? Onu alamadığın için akıcı olmuyor işte.

Yani gücüne göre monitör alacaksın. Ya da kartını yükselteceksin. Ya da 165'lere gelecek kadar ayar vs kısacaksın. O monitöre daha güçlü kart lazım.

Misal Windows da iken ekran ayarlarından 165 Hz seçili sen onu kısarsan mouse ağırlaşır. Deneyebilirsin. Bu nedenle çözemiyorsun.

Hocam ondan değil ya ya doğrudur lakin ben FPS'imi Rust'da 100'e sabitleyen birisiyim bir gün 100 akıcı gelip diğer gün akıcı gelmemesi normal olamaz

Hocam ondan değil ya ya doğrudur lakin ben FPS'imi Rust'da 100'e sabitleyen birisiyim bir gün 100 akıcı gelip diğer gün akıcı gelmemesi normal olamaz.

165 Hz monitörde 100 FPS bir gün akıcı gelip bir gün gelmiyor diye bir şey olmaz. O kartın o FPS değeri o monitöre yetmiyor.

3060 gibi bir kart lazım sana.

Bak diyorum sana Windows da monitör hzni düşür o zaman anlarsın durumu.

165 Hz monitörde 100 FPS bir gün akıcı gelip bir gün gelmiyor diye bir şey olmaz. O kartın o FPS değeri o monitöre yetmiyor.

3060 gibi bir kart lazım sana.

Bak diyorum sana Windows da monitör hzni düşür o zaman anlarsın durumu.

Kankam zaten masaüstünde Hz'yi düşürdüğümöde hissedeceğim ama anlayamadığın ne biliyor musun senin teorini çürütenm şu hocam ben 100 FPS sabit oynuyorum ve 6 ay hiçbir şey yokken şimdi 100 FPS kasıyor anladın mı hzyle alakası yok yani ve Rust hiç oynadın mı bilmem ama emin ol sistemin çok güçlü olması lazım öyle 3060 la falan olmuyor 165 FPS :D çünkü oyun CPU tabanlı.

Kankam zaten masaüstünde Hz'yi düşürdüğümöde hissedeceğim ama anlayamadığın ne biliyor musun senin teorini çürütenm şu hocam ben 100 FPS sabit oynuyorum ve 6 ay hiçbir şey yokken şimdi 100 FPS kasıyor anladın mı hzyle alakası yok yani ve Rust hiç oynadın mı bilmem ama emin ol sistemin çok güçlü olması lazım öyle 3060 la falan olmuyor 165 FPS :D çünkü oyun CPU tabanlı.

Tamam kardeşim sana kolay gelsin.

Aynı sorunları bende yaşıyorum yüzde 1 FPS'ini kontrol eder misin? Benimki düşük oluyor bayağı oyun FPS'ime göre sende de öyle mi merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı