Çözüldü Yüksek grafikli oyunlar oynarken 3060 Ti PC reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bizmut7

Femtopat
Daha fazla  
Yüksek grafikli oyun oynarken PC 10 dk sonra rest atıyor. Isınmadan kaynaklı değil, programdan bakıyorum 69 derecede rest attıyor.
Olay görüntülüyücüsünden baktığımda Kernel Power 41 hatası alıyorum. Çok şey araştırdım, CPU overclock kapat dendi. BIOS'tan kapattım düzelir gibi oldu. 1 gün boyunca öyle bir hata almadım ama ertesi gün tekrar başladı. İlgilinir misiniz? (LoL'de falan hiçbir şekilde PC rest yemiyor) ekran kartım Gigabyte 3060 Ti

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Bizmut7 kötü bir güç kaynağın varmış. 12V kanalındaki kaybı çok fazla, 650W'ın 576W'ını tek kanal üzerinden verebiliyor. Bu da güç kaynağının iç yapısı hakkında olumsuz düşüncelere sokar bizi.

THERMALTAKE'nin sitesine baktığım zaman ürünün 2 yıl sınırlı garantiyle geldiğini görüyorum, THERMALTAKE bile bu güç kaynağına güvenmiyor. İncelemesi olmadığı için net bir şey söyleyemem ama güç kaynağının 12V kanalı üzerinden yaşadığı kayıp bile durumu özetler nitelikte. Yani, berbat bir güç kaynağı.

Evet, sorun büyük ihtimalle güç kaynağıyla alakalı. Güç kaynağını değiştirmeyi düşünürsen bütçeni alabilir miyim?
@Bizmut7 kötü bir güç kaynağın varmış. 12V kanalındaki kaybı çok fazla, 650W'ın 576W'ını tek kanal üzerinden verebiliyor. Bu da güç kaynağının iç yapısı hakkında olumsuz düşüncelere sokar bizi.

THERMALTAKE'nin sitesine baktığım zaman ürünün 2 yıl sınırlı garantiyle geldiğini görüyorum, THERMALTAKE bile bu güç kaynağına güvenmiyor. İncelemesi olmadığı için net bir şey söyleyemem ama güç kaynağının 12V kanalı üzerinden yaşadığı kayıp bile durumu özetler nitelikte. Yani, berbat bir güç kaynağı.

Evet, sorun büyük ihtimalle güç kaynağıyla alakalı. Güç kaynağını değiştirmeyi düşünürsen bütçeni alabilir miyim?

Çözüm
@Bizmut7 kötü bir güç kaynağın varmış. 12V kanalındaki kaybı çok fazla, 650Win 576W'ını tek kanal üzerinden verebiliyor. Bu da güç kaynağının iç yapısı hakkında olumsuz düşüncelere sokar bizi.

Thermaltake'nin sitesine baktığım zaman ürünün 2 yıl sınırlı garantiyle geldiğini görüyorum, Thermaltake bile bu güç kaynağına güvenmiyor. İncelemesi olmadığı için net bir şey söyleyemem ama güç kaynağının 12V kanalı üzerinden yaşadığı kayıp bile durumu özetler nitelikte. Yani, berbat bir güç kaynağı.

1000 TL ve altı kankam üstü yok maalesef

@Bizmut7 hiç sorun değil, 1000 TL altına da gayet sağlam güç kaynakları var.

İki güç kaynağında da sorun yaşamazsın, ileride daha yüksek güç tüketen ekran kartı satın almayı düşünüyorsan PYLON 750'yi tercih edebilirsin.

Genelde üst seviye güç kaynakları %100 verimlilik sunar. Yanlış anlama ama sen böyle direkt emin yazdığın zaman kendi güç kaynağım geldi aklıma. Eskiden bu güç kaynağı ile Intel 8600K Delid uygulaması yaparak 1.34 voltaj sabit + GTX 1080Ti ve sıvı soğutucu kullanmıştım. Gerçekten yanlış anlama ama bu arkadaşın 12V verimliliği benden bir tık daha iyi. Ekran kartı güç tüketimi GTX 1080Ti'nin daha fazla olduğunu biliyorum. Ben hiç kapanma sorunu yaşamamıştım. Bu arada kullandığım güç kaynağı bu; HYDRO

Geri
Yukarı