Çözüldü Yüksek grafikli oyunlar oynarken 3060 Ti PC reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bizmut7

Femtopat
Daha fazla  
Yüksek grafikli oyun oynarken PC 10 dk sonra rest atıyor. Isınmadan kaynaklı değil, programdan bakıyorum 69 derecede rest attıyor.
Olay görüntülüyücüsünden baktığımda Kernel Power 41 hatası alıyorum. Çok şey araştırdım, CPU overclock kapat dendi. BIOS'tan kapattım düzelir gibi oldu. 1 gün boyunca öyle bir hata almadım ama ertesi gün tekrar başladı. İlgilinir misiniz? (LoL'de falan hiçbir şekilde PC rest yemiyor) ekran kartım Gigabyte 3060 Ti

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
@Bizmut7 kötü bir güç kaynağın varmış. 12V kanalındaki kaybı çok fazla, 650W'ın 576W'ını tek kanal üzerinden verebiliyor. Bu da güç kaynağının iç yapısı hakkında olumsuz düşüncelere sokar bizi.

THERMALTAKE'nin sitesine baktığım zaman ürünün 2 yıl sınırlı garantiyle geldiğini görüyorum, THERMALTAKE bile bu güç kaynağına güvenmiyor. İncelemesi olmadığı için net bir şey söyleyemem ama güç kaynağının 12V kanalı üzerinden yaşadığı kayıp bile durumu özetler nitelikte. Yani, berbat bir güç kaynağı.

Evet, sorun büyük ihtimalle güç kaynağıyla alakalı. Güç kaynağını değiştirmeyi düşünürsen bütçeni alabilir miyim?
Bu da olabilir, OCCT 6.2.0 sürümüyle power testi yapabilir misin? 10-20 dakika testte kalsa yeterli, sistem hemen kapanıyorsa güç kaynağında sorun olduğundan emin oluruz, sıcaklıklar normal çünkü.
ne yapmalıyım

Dosya Ekleri

• ssss.png
    ssss.png
    1,2 MB · Görüntüleme: 34
Yok ne bilgilisi :D Yukarıda yazdım ya neredeyse 0 bilgiliyim PSU'lar hakkında. Arkadaş öyle yazınca ben de az çok 12V çıkışın yüksek olması iyi biliyordum o yüzden kafam karıştı bu konuyu açan kişi benden daha iyi 12V almasına rağmen neden sorun yaşıyor diye...
Hocam yanlışlıkla sizin mesajı alıntılamışım kusura bakmayın. 😅
Konudan konuya geçince kafa gitti.

@Elio Talvinen AHBC ile Aero Bronze arasında uçurum var, güzel güç kaynağı. KCAS Plus ve VX Plus arasına konumlanan, köprü görevi gören bir ünite. İyi sayılabilir, ben bir olumsuzluk göremedim Aero Bronze hakkında. PYLON varken şimdi alınmaz ama, o da var.

@Bizmut7 mavi ekran aldın mı? Sıcaklıklar ne durumdaydı?

@Elio Talvinen AHBC ile Aero Bronze arasında uçurum var, güzel güç kaynağı. KCAS Plus ve VX Plus arasına konumlanan, köprü görevi gören bir ünite. İyi sayılabilir, ben bir olumsuzluk göremedim Aero Bronze hakkında. Pylon varken şimdi alınmaz ama, o da var.

@Bizmut7 mavi ekran aldın mı? Sıcaklıklar ne durumdaydı?

Mavi ekran gözüküyor ama snlik ne yazdığını bile okuyamıyorum rest atıyor ısılar normaldi

@Bizmut7 imkanın olduğu sürece mavi ekran kodunu almaya çalışır mısın? Mümkünse telefondan video kaydı yapabilir ve mavi ekrana gelince kaydı durdurup kodu okuyabilirsin. Bu da olmadı güç kaynağını değiştirir keyfine bakarsın. Sana gereksiz masraf yaptırmak istemiyorum açıkçası, ilk önce sorundan tamamen emin olalım.

Mavi ekran hatası alıyorsan eğer Windows klasöründe "Minidump" klasörü içine mavi ekran hatasına ilişkin bir dosya yaratması gerekiyor. Kontrol eder misin bu klasör içinde dosyalar var mı. Varsa en son oluşturulan son 2 dosyayı buraya paylaşırsan yardımcı olabilirim.

@Bizmut7 imkanın olduğu sürece mavi ekran kodunu almaya çalışır mısın? Mümkünse telefondan video kaydı yapabilir ve mavi ekrana gelince kaydı durdurup kodu okuyabilirsin. Bu da olmadı güç kaynağını değiştirir keyfine bakarsın. Sana gereksiz masraf yaptırmak istemiyorum açıkçası, ilk önce sorundan tamamen emin olalım.

Kod orada yazıyor minidump oluşmuyor ayarını yapmış olmama rağmen en sonki dereceler onlar videodan aldım 10. saniyede kapandı arkada hiçbir şey açık değildi

Dosya Ekleri

• Screenshot_2022-06-24-16-52-52-58_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2022-06-24-16-52-52-58_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    84,6 KB · Görüntüleme: 22
  • Screenshot_2022-06-24-16-52-03-43_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    Screenshot_2022-06-24-16-52-03-43_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg
    146,7 KB · Görüntüleme: 29
Dostum bu hatayı alanlarda minidump dosyası oluşmadığını söylemiş. Ve Technopat kullanıcılarından iki kişi RAM slotlarını değiştirerek çözmüş sorunu. 🙄

Geri
Yukarı