Yüksek Hava Akışlı İle Yüksek Statik Basınçlı Fan'lar Arasındaki Fark

Flaming0

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veteriner Hekim
Arkadaşlar merhaba, sanalmarketim.com'da dolaşırken Corsair'e ait iki çeşit fan tipi olduğunu gördüm. Bunlardan 1.si "Yüksek Hava Akışlı" 2.si ise "Yüksek Statik Basınçlı" olanlar, bu ikisi arasında ki fark nedir ya da fark var mıdır, hangisi hangi amaçla kasanın neresinde kullanılır?

Yüksek Hava Akışlı: CORSAIR - Corsair CO-9050002-WW Air Series AF120 2'Li Quiet Edition Yüksek Hava Akışlı 120mm Fan - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş

Yüksek Statik Basınçlı: CORSAIR - Corsair CO-9050006-WW Air Series SP120 2'Li Quiet Edition Yüksek Statik Basınç 120mm Fan - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar sorumun cevabını Corsair'in distribütör firması olan Dijital Trend'in internet sitesinden buldum, orada yazan şu;

"Yüksek Hava Akışlı: PC’nizin arka ya da tepe kısmına montaj edilerek kasanın ısınmasına sebep olan masa üstünüzün anakartından, işlemcisinden,grafik hız arttıcılar ve diğer bileşenlerden kaynaklanan sıcak havayı boşaltmak için idealdir.

Yüksek Statik Basınçlı: Daha az miktarda hava yoğunluğunun olduğu dahili disk takma bölümleri gibi kısıtlı alanlar ya da diğer dar alanlar için, yüksek statik basınç Air Serisi SP model fanlarına bakabilirsiniz."

Kaynak

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı