İşlemci sıcaklığı çok yüksek

Wex Calint

Centipat
Daha fazla  
Selamlar herkese. Bilgisayarımı geçen hafta tekrardan birleştirdim ve ilk açılışta işlemcim 100C°'yi gördü. Hemen kapattım. Sonraki gün açtığımda 50-60 arası gidip geliyordu sıcaklık. Virüsten dolayı da termal macun almaya çıkamadım. Sizce sorunum termal macun olmamasından dolayı mıdır? Üzerinde az miktarda macun var şu an işlemcide.

Selamlar herkese. Bilgisayarımı geçen hafta tekrardan birleştirdim ve ilk açılışta işlemcim 100C°'yi gördü. Hemen kapattım. Sonraki gün açtığımda 50-60 arası gidip geliyordu sıcaklık. Virüsten dolayı da termal macun almaya çıkamadım. Sizce sorunum termal macun olmamasından dolayı mıdır? Üzerinde az miktarda macun var şu an işlemcide.

Termal macun yoksa çok normal termal macunun sıcaklık değerlerinde bayağı farkı oluyor.

Termal macun ve soğutucu çok önemli. Stok bir soğutucu var ise termal macun alın. Sorununuz çözülecektir. Cooler Master MasterGel Pro Termal Macun MGY-ZOSG-N15M-R2 | Trendyol

Termal macun büyük ihtimalle, sanırım sisteminiz bir süredir çalışmıyordu. Termal macunu değiştirmenizi tavsiye ederim. İnternetten sipariş verebilirsiniz. Ya da evinizde gerekli malzemeler varsa sizde yapabilirsiniz. 😂

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı