Yüksek jitter neden kaynaklanır?

ErhanEmre

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

TT net hız testi yapınca jitter değeri "1" çıkıyor, kullandığım internet TT net fiber download 50 MB / upload 8MB, Google da aratınca 0 olması lazım yazıyor, ben 0'a nasıl düşürebilirim? Ve de jitter neden kaynaklı fazla oluyor internet sağlayıcı mı? Modem mi? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi kullanıyorsanız 1ms güzel bir değer. 0ms olması için kablolu kullanın.

Jitter, gecikme değerlerindeki oynaklıktır. Mesela 13ms ping alıyorken bir anda 14ms ping alman jitter değerini 1ms yapar.

Jitter değerinin yüksek olması, internete bağlandığınız herhangi bir ara cihazdan kaynaklı olabilir.

Merhaba arkadaşlar,

TT net hız testi yapınca jitter değeri "1" çıkıyor, kullandığım internet TT net fiber download 50 MB / upload 8MB, Google da aratınca 0 olması lazım yazıyor, ben 0'a nasıl düşürebilirim? Ve de jitter neden kaynaklı fazla oluyor internet sağlayıcı mı? Modem mi? Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
0 olmasi neredeyse imkansizdir 1 son derece yeterlidir. Ne kadar dusuk o kadar iyi mantigi.

Sıfır olması lazım diyenler yanılıyor. Pratikte çok az da olsa jitter çıkar. Genelde 0-1 ms arasıdır. Bu çıkan jitter değeri de muhtemelen CGNAT yüzündendir.

1 ms bir değerdir. Size hiç zararı dokunmayacaktır.

Wi-Fi kullanıyorsanız 1ms güzel bir değer. 0ms olması için kablolu kullanın.

Jitter, gecikme değerlerindeki oynaklıktır. Mesela 13ms ping alıyorken bir anda 14ms ping alman jitter değerini 1ms yapar.

Jitter değerinin yüksek olması, internete bağlandığınız herhangi bir ara cihazdan kaynaklı olabilir.
Kablo üzerinden bağlanıp test yapıncada Jitter 1 değerini alıyorum, Jitter bağlantıdan dolayımı yoksa modem le alakalı olarak yüksek oluyor?

Geri
Yukarı