Yüksek Mbps(100) hız ile yavaş download alınıyor

AhmetGulsu

Decapat
Arkadaşlar merhaba;
Yaklaşık 5 aydır sabit internetimle ilgili problem yaşıyorum. Hız testi ve verilerde 106 Mbps download, 14 upload, 1 ms ping alıyorum. FaceTime görüşme yaptığımda bu verilere rağmen donma yaşıyorum ama mobil veriye geçtiğimde bu problemi yaşamıyorum. Servis sağlayacısı hiçbir problem olmadığını söylüyor. Böyle bir problem yaşayan var mı? Yardımcı olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka sorunlar yaşıyor musunuz? Mesela Steam'de indirme hızınız normal mi? Yavaş download yazmışsınız çunku.

Wi-Fi ile baglanıyorsanız gecikme normaldir. Zira benzer durum 100 Mbps Turk Telekom kullanan bizde de geçerli. WhatsApp'tan goruntulu yaptıgımız vakit sık sık takılma, gorunu gelmeme gibi sorunlar yaşıyoruz.

Arkadaşlar merhaba;
Yaklaşık 5 aydır sabit internetimle ilgili problem yaşıyorum. Hız testi ve verilerde 106 Mbps download, 14 upload, 1 ms ping alıyorum. FaceTime görüşme yaptığımda bu verilere rağmen donma yaşıyorum ama mobil veriye geçtiğimde bu problemi yaşamıyorum. Servis sağlayacısı hiçbir problem olmadığını söylüyor. Böyle bir problem yaşayan var mı? Yardımcı olursa sevinirim.

Download iyi görünüyor belki de sorun çıkaran upload olabilir.

Başka sorunlar yaşıyor musunuz? Mesela Steam'de indirme hızınız normal mi? Yavaş download yazmışsınız çunku.

Wi-Fi ile baglanıyorsanız gecikme normaldir. Zira benzer durum 100 Mbps Turk Telekom kullanan bizde de geçerli. WhatsApp'tan goruntulu yaptıgımız vakit sık sık takılma, gorunu gelmeme gibi sorunlar yaşıyoruz.
Aslında birkaç sorun yaşıyorum. Kabloluda da aynı problemler yaşanıyor. Canlı yayın izlediğimde donmalar oluyor. Hız verilerine baktığımda yine çok yüksek oluyor. Steam indirme hızı bazen çok düşüyor.
Packet loss ve jitter durumu ne?
Packet loss'u Cs oynarken farketmiştim. Sürekli packet loss göstermiyor ama göstermediği zamanda da takılmalar yaşanıyor. Bunu test edebileceğim bir program bulamadım.
Hız testini de telefondan mı yapıyorsunuz yoksa bilgisayardan mı?
İkisinden de yapıyorum. Telefondan 80-90 arası bilgisayardan 100-110 arası gösteriyor.
Upload'ı 14 Mbit görünüyormuş o da iyi. Ama dalgalanma gibi durumlar var mı acaba? Belki ölçtüğü sırada çok iyiydi.
Dalgalanmalar sürekli olabiliyor. Bunu oyuna girdiğimde anlıyorum. Ping düşük gösteriyor ama bi maçla diğer maç birbirini tutmuyor. Değerler hep sabit ve çok iyi durumda.

Yeni konular

Geri
Yukarı