Yüksek miyop derecesi

Merhaba bende elazığda oturuyorum senin gibi, yaşımız da aynı, bende 10. sınıfım ve yine senin gibi 7 yaşından beri gözlük kullanıyorum. Benim numaram 7.5 civarında. 10 numaraya kadar çizdirebilirsin ve Carrefour'un yakınındaki Universal Göz'e bakabilirsin hem çizdirme hem de normal muayene için. Bu arada ismin nedir belkide birbirimizi tanıyoruzdur :D
Bakarım teşekkür ederim, Bahçeşehir'de okuyorum. Sen nerelerdensin? Umarım çizdirebilirim.

+You keep killing your eyes, Dutch. -I'm just trying to make sure that i'm playing games, Arthur. Now, shall we proceed?
Göz egzersizleri var, internette bulabilirsin.
Evet birazcık araştırdım, sınırlama koydum. Ekrana çok yaklaşmadan televizyona bağlayarak oynuyorum bazen kol ile. Gece ışığı vs. de kullanıyorum. Teşekkürler yorum için :D .

Ucubeler ilkokulda gözlük testine geldiler dar ağacına koyduklarım gözün görmüyor dediler şu anda 12.sınıfım gözlükler 6 numara çerçevesiz gözlük kullanıyorum gözlüklerden dolayı o******pu evladı muamelesi görüyorum kim suratıma baksa gözüme dik dik bakıyor kapşonlu taktığım vakit bakmıyorlar ve esmerim diye de zaten ayrı bir muamele görüyorum dar ağacına astıklarım artık insanların suratına bile bakmak istemiyorum engelli muamelesi akıl hastası muamelesi görüyorum delleneceğim yardım edin stoacılık öğreniyordum okul açılında lakayt bir insana döndüm kızlar bakıp bana gülüyor onlara nefretimi kustum nefretimden dağlar yerinden oynayacak haysiyetsiz doktor lisede bırakacaksın dedi 6 ayda bir gel dedi bir güzel her geldiğimde +0.75 çaktı durdu çaktı durdu güzelde para kopardı bizden hakkım helal değil

Merhaba arkadaşlar, 16 yaşındayım ve 5.75-5.25 miyopum var. Birinci sınıftan beri gözlük kullanıyorum ve alıştım. Miyopum hala artmakta derslerim, kitap okumam oyun oynamam vb sebeplerden. Miyopum yine artmış gibi. Birkaç sorum var:
1- benim gibi yüksek miyopu olup ileride çizdiren veya çok sorun yaşayan var mı?
2- gözlük kalınlığı gerçekten çok sıkıntı olmaya başladı, miyopum yüksek 6.5 falan olsa bile lens kullanabiliyor muyum? Sınırı var mı numarayla lensin?
3- çok ilerlese bile 2 yılda 1 numara artıyor her seferinde böyle ilerliyor, çizdirebilir miyim? En büyük korkum çünkü gözümü çizdirememek ve bu yolda ilerliyorum. Çizdirilir değil mi?
4- artmaması için neler yapılabilir?
Yardımlarınızı bekliyorum.

1-2 metre ötedeki yazıyı, insanı göremiyorum sizce benim kaç derece miyoptur? (tahmini)

Geri
Yukarı