Yüksek ortalamayla iyi bir okula gidememek

ylcefe18

Decapat
Daha fazla  
Benim ortalamam 87'idi bundan dolayı geçen sene 85 ile alan ve 86 ile alan okulları tercihlerime yazdım. 1 tercihlerde 2 okulda beni layık görmedi. Her ikisi de 91 ile kapatmış. Neyse dedik 2.tercihlerde düşer. Yav arkadaş boş yer yok okulda sadece 1 kişiyi almışlar oda 96 puan. Meslek lisesi yazdım ilk tercihlerde en az 74 ortalamayla alan. Oda 91 le almış. Ben yine açıkta kaldım. Sonra 3.tercihleri yazdım 1 Anadolu 2 meslek olmak üzere. Yani Anadolu çıkmasın ama boşta kalmayayım derdindeyim şu anda. Yani gerçekten saçmalıktan ibaret. Yazdığım Anadolu ilk tercihte 91 meslek liseleri ise 74 ve 68 ile kapattı. Yani en azından 68 ile alan tutar umarım.

Benim ortalamam 87'idi bundan dolayı geçen sene 85 ile alan ve 86 ile alan okulları tercihlerime yazdım. 1 tercihlerde 2 okulda beni layık görmedi. Her ikisi de 91 ile kapatmış. Neyse dedik 2.tercihlerde düşer. Yav arkadaş boş yer yok okulda sadece 1 kişiyi almışlar oda 96 puan. Meslek lisesi yazdım ilk tercihlerde en az 74 ortalamayla alan. Oda 91 le almış. Ben yine açıkta kaldım. Sonra 3.tercihleri yazdım 1 Anadolu 2 meslek olmak üzere. Yani Anadolu çıkmasın ama boşta kalmayayım derdindeyim şu anda. Yani gerçekten saçmalıktan ibaret. Yazdığım Anadolu ilk tercihte 91 meslek liseleri ise 74 ve 68 ile kapattı. Yani en azından 68 ile alan tutar umarım.
LGS de kaç puan aldın ?

Ayrıca 87 yüksek bir ortalama değil. Onlar sizi layık görmüyor değil sıralamaya göre. Gayet belli bir düzen var.

Yanlış anlamayın ama arkadaşınız 220'den fazla aldıysa rahatlıkla gidebilir. Ayrıca ortalama 50 altı kalıyor benim bildiğim.
LGS de kaç puan aldın ?

Ayrıca 87 yüksek bir ortalama değil. Onlar sizi layık görmüyor değil sıralamaya göre. Gayet belli bir düzen var.
Lgsden 320 aldım.87 puan çok aman aman deil farkındayım ama 68lik okula göre gerçekten fazla bir puan olduğunu düşünüyorum.Bizim buradaki okullar ya 70 ile yada 90 ile alıyor.Ben 90lığa gitmek isterken 70 lik bile zora düştü

LGS'den 320 aldım. 87 puan çok aman aman değil farkındayım ama 68'lik okula göre gerçekten fazla bir puan olduğunu düşünüyorum. Bizim buradaki okullar ya 70 ile ya da 90 ile alıyor. Ben 90lığa gitmek isterken 70'lik bile zora düştü.

Senden daha yüksek LGS puanına sahip biri girmiş olabilir. Bir de neye göre 70-90 ile alıyor dediniz geçen seneye göre mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı