Yüksek performansta FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

ILKVN

Yoctopat
Daha fazla  
Benim sorunuma benzer sorunlar yaşayanlar da olmuş ancak aynısı değil bu yüzden konu açma gereği duydum sistem olarak 1050 Ti ve AMD FX 8320e kullanıyorum RAM 8 GB detayını bilmiyorum, anakart Gigabyte'ın detayını bilmiyorum. Sorunuma gelince güç ayarlarından PC'yi maksimum performansa aldığım zaman oyunlarda inanılmaz hızlanma oluyor mesela Destiny 2 oyununda monitörümün Max Hz i olan 75FPS'i alıyorum direk ancak 6-7 saniye sürüyor ve 15FPS'ye düşüyor PC bir 15 saniye sonra tekrar 75 oluyor 6-7 saniye sonra yine 15 FPS bu sürekli bu şekilde devam ediyor her oyunda böyle bu yüzden PC'yi düşük güç modunda kullanmak zorunda kalıyorum onda da 40-45 FPS alıyorum ama dalgalanma olmuyor en azından ve masaüstünde gezerken video izlerken vs fark etmiyor oyun oynamadığım zamanlarda kısaca PC kendini kitliyor 20-30 dakika da bir, sürekli tuşlara basınca 20 saniye sonra düzeliyor sürekli tuşlara basmayınca öylece kalıyor mevcut 2 sorunum var yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler. Bu arada eğer anlaşılmaz ise akşam video ekleyebilirim.

İşlemci fanını komple değiştirdim yaklaşık 2 aydır falan kullanılıyor kasada hiç toz yok termali yeni farklı öneriniz olursa, lütfen.
Montajlamayı doğru yapmamış olabilirsiniz, termal macun kalitesiz olabilir. Yeni yapıldı diyorsunuz ama 80 dereceyi görüyorsa yine de problem var.

Montajlamayı doğru yapmamış olabilirsiniz, termal macun kalitesiz olabilir. Yeni yapıldı diyorsunuz ama 80 dereceyi görüyorsa yine de problem var.
Hocam merhaba tekrardan kolay gelsin herkese, quick cpu kullanarak bir kaç denemeyle PC’nin 75-80 arası ısı değerleri aldığını farkettim. quickCpu ile biraz daha zorlama şansım oldu yüksek performans işini ve 80i geçtiğindeyse kendini kapattı pc. Bu süreçte fps hiç stabil kalmıyor kastığında 20-25 düzeldiğinde 75, 20 saniye kasıyor 7-8 saniye 75fps oynatıyor. Bu ısınma işini tamamen ortadan kaldırmak için bir öneriniz var mı ? Kullandığım pc nin dış kasasıda oldukça eski ve egzoz fanı çalışmıyor, harici bir fanda yok kasada işlemci fanı hariç

Hocam merhaba tekrardan kolay gelsin herkese, quick cpu kullanarak bir kaç denemeyle PC’nin 75-80 arası ısı değerleri aldığını farkettim. quickCpu ile biraz daha zorlama şansım oldu yüksek performans işini ve 80i geçtiğindeyse kendini kapattı pc. Bu süreçte fps hiç stabil kalmıyor kastığında 20-25 düzeldiğinde 75, 20 saniye kasıyor 7-8 saniye 75fps oynatıyor. Bu ısınma işini tamamen ortadan kaldırmak için bir öneriniz var mı ? Kullandığım pc nin dış kasasıda oldukça eski ve egzoz fanı çalışmıyor, harici bir fanda yok kasada işlemci fanı hariç
Bütçe belirtebilir misiniz?

Bütçe belirtebilir misiniz?

2 en fazla 3 bin ve kendi kendime düşündüğümde kasa almanın en ucuz yolla sorunu çözeceğini düşündüm, belki de hiç etkisi olmayacak Gametech'in archon diye bir kasası var o kafama yattı ama tabii sizin bu konudaki öneriniz daha önemli, beklemedeyim.

Son düzenleme:

Bunları tavsiye ediyorum.

FX8320 trafo bir işlemci, en kısa sürede DDR4’e geçmenizi tavsiye ederim. En ucuz yolla H410M+i310100F+XPG Gammix 8GB 3000MHz RAM alarak geçebilirsiniz. İsteğe göre RAM 2x yapılabilir ki öyle olması daha iyi olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı