RX 460 sistemde yüksek FPS düşüşü yaşanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

MrLightTea

Decapat
Daha fazla  
RAM
8gb 1600mhz ddr3
Ekran kartı
Sapphire Rx 460 2gb gddr5 o.c
Anakart
Biostar
İşlemci
İ5 3470 3,40ghz
Arkadaşlar geçen gün RX 460 aldım. Fakat CS2, LoL, Minecraft, Valorant gibi hafif oyunlarda bile FPS yüksek olsa bile ani droplar yaşıyorum. Driverlar son sürüm, sıcaklık 50 derecelerde, VRAM tam kullanılmasa bile oluyor. Daha önce aynı sistemde GTS 450 kullandım fakat bu kadar drop yoktu.

1: Eğer iki adet farklı marka ram kullanıyor isen takılma yaşayabilirsin
2: Grafik ayarlarını yüksek veya ultra yapmayı dene

Arkadaşlar geçen gün RX 460 aldım. Fakat CS2, LoL, Minecraft, Valorant gibi hafif oyunlarda bile FPS yüksek olsa bile ani droplar yaşıyorum. Driverlar son sürüm, sıcaklık 50 derecelerde, VRAM tam kullanılmasa bile oluyor. Daha önce aynı sistemde GTS 450 kullandım fakat bu kadar drop yoktu.

Hocam RX580 kullanıyorum, bundan önce R7240 kullanıyordum 2 kartta da vardı bu hata, çözümü V-Sync'ı açmak

Hocam Valorant daha çok işlemci ağırlıklı bir oyun.

Sıcaklığın oyun oynarken 50 derece olmaması gerekiyor.

1: Eğer iki adet farklı marka RAM kullanıyor isen takılma yaşayabilirsin.
2: Grafik ayarlarını yüksek veya Ultra yapmayı dene.

Olabilir. Birisi Kingston diğeri farklıydı ona bakabilirim.

Hocam RX580 kullanıyorum, bundan önce R7240 kullanıyordum 2 kartta da vardı bu hata, çözümü V-Sync'ı açmak.

Tamam hocam 2 saate deneyeceğim umarım olur.

Hocam Valorant daha çok işlemci ağırlıklı bir oyun.

Kaldıramayacak kadar değil. Birçok kullanan var bu işlemciyi internette hiçbirinde bu kadar drop sorunu görünmüyor.

Sıcaklığın oyun oynarken 50 derece olmaması gerekiyor.

Çift fan en fazla 60 oluyor hocam.

Geri
Yukarı