Yüksek ping değeri

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    167,2 KB · Görüntüleme: 25
Hat değerlerinizde hiçbir sıkıntı yok hatta baya iyiler. Ethernet kablonuzda belki sorun olabilir diye düşünüyorum. https://www.hepsiburada.com/hq-speed-cat6-patch-ethernet-internet-kablosu-15-mt-p-HBV00000N1KMA buradan modemden bilgisayarınıza kaç metre ise ona uygun olarak alın ve birde öyle deneyin. Sorun çözülmese bile en azından iyi bir ethernet kablonuz olur. Evde tek başınızayken oluyor mu bu sorun yoksa herkes internete bağlıyken mi?

Hat değerlerinizde hiçbir sıkıntı yok hatta bayağı iyiler. Ethernet kablonuzda belki sorun olabilir diye düşünüyorum. https://www.hepsiburada.com/hq-speed-cat6-patch-ethernet-internet-kablosu-15-mt-p-HBV00000N1KMA buradan modemden bilgisayarınıza kaç metre ise ona uygun olarak alın ve bir de öyle deneyin. Sorun çözülmese bile en azından iyi bir Ethernet kablonuz olur. Evde tek başınızayken oluyor mu bu sorun yoksa herkes internete bağlıyken mi?

Evde kimse yokken de oluyor ara sıra. Mesela oyun oynayacaksam telefondaki Wi-Fi'ı kapatıyorum ping 80-90 oluyor. Bazen telefondan kapatsam, evde tek olsam bile fırlıyor. Slink 5E model bir kablo var acaba kablodan mıdır?

Birde başlata aygıt yöneticisi yazıp girin aygıt yöneticisine. Ordan ağ bağdaştırıcılarına iki kere tıklayın. Orada birkaç tane veya 1 tane ismi olan bir şey vardır işte Realtek Family Controller falan gibi ona sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir diyin. Sonra sürücüleri otomatik olarak ara diyin.
Evde kimse yokken de oluyor ara sıra. Mesela oyun oynayacaksam telefondaki Wi-Fi'ı kapatıyorum ping 80-90 oluyor. Bazen telefondan kapatsam, evde tek olsam bile fırlıyor. Slink 5E model bir kablo var acaba kablodan mıdır?

İlk başta aygıt yöneticisinde dediğim şeyi yapın. Eğer olmazsa o attığım linkten uygun metreyi seçip alırsınız ve bir de öyle denersiniz çünkü hat değerleriniz bayağı iyi ve evde tek başınayken öyle bir anda fırlaması pingin aşırı saçma. Bende 16 Mbps download ile kullanırken 3-4 kişi girince firlıyordu ama tek başınayken çok rahattı.

Bir de başlata aygıt yöneticisi yazıp girin aygıt yöneticisine. Oradan ağ bağdaştırıcılarına iki kere tıklayın. Orada birkaç tane veya 1 tane ismi olan bir şey vardır işte Realtek Family Controller falan gibi ona sağ tıklayıp sürücüyü güncelleştir deyin. Sonra sürücüleri otomatik olarak ara deyin.

Sürücü güncel hocam.

Bu arada arkada indirme falan ya da güncelleme açık değil değil mi? Başlata windows update ya da güncelleştirmeleri denetle diyip bakın indirme falan yapıyor mu diye.
Malwarebytes 4 - Güncellemeler buradan indirip tarama yapın ve zararlı çıkan şeyleri karantinaya alın sonra karantinadan silin. Şu an aklıma gelen saçma da olsa her şeyi önermeye çalışıyorum. Eğer olmazsa dediğim gibi attığım linkten uygun bir metre olarak alın ve birde öyle deneyin.

Bu arada arkada indirme falan ya da güncelleme açık değil değil mi? Başlata Windows Update'ya da güncelleştirmeleri denetle deyip bakın indirme falan yapıyor mu diye.
Malwarebytes 4 - Güncellemeler buradan indirip tarama yapın ve zararlı çıkan şeyleri karantinaya alın sonra karantinadan silin. Şu an aklıma gelen saçma da olsa her şeyi önermeye çalışıyorum. Eğer olmazsa dediğim gibi attığım linkten uygun bir metre olarak alın ve bir de öyle deneyin.

Herhangi bir indirme yok ama önerdiğiniz kabloyu en kısa sürede alıp deneyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı