Yüksek ping

Eren_Deniz

Decapat
Aylardır çektiğim bir çile var; ping! CS:GO, GTA Online, Sea of Thieves gibi oyunlarda çok yüksek pingler alıyorum. İnternet firmam Kablonet. İnternet hızım ise 100 Mbps. Ping nasıl düşer? Nasıl stabil bir ping alırım? Pingimin 40 - 60 arasında olması için ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı ramazanlar.

İbrahim Güler

Kilopat
Yer
Boşlukta
Aylardır çektiğim bir çile var; ping! CS:GO, GTA Online, Sea of Thieves gibi oyunlarda çok yüksek pingler alıyorum. İnternet firmam Kablonet. İnternet hızım ise 100 Mbps. Ping nasıl düşer? Nasıl stabil bir ping alırım? Pingimin 40 - 60 arasında olması için ne yapmam gerek? Yardımcı olursanız sevinirim. Hayırlı ramazanlar.
Bağlantıyı kablo ile sağlamanız gerekiyor en başta. Eğer kablo ile sağlamıyorsanız WİFİ üzerinden yapılan testlerin herhangi bir geçerliliği yok. En kötü ihtimalle modemin yanında ve 5 GHz kanalı üzerinden erişim sağlamanız gerekiyor.

Emir_Yuksel

Centipat
Minimum CAT6 bir Ethernet kablosu aracılığıyla kablolu bağlantı yapmalısınız.
Wi-Fi maalesef 5 Ghz olmadıktan sonra iyi performans vermiyor asla.

AlansonS

Centipat
İnternet bağlantılarını yöneten yazılımlar ( CFOS ) gibi, yükleyip kurarsanız eğer oyun esnasında Bandswitch'i atayabilirsiniz. Bu hem indirme hızınızda hem de oyun gecikme sürenizde ciddi bir artış yakalatır.

KS
E

Eren_Deniz

Decapat
Bağlantıyı kablo ile sağlamanız gerekiyor en başta. Eğer kablo ile sağlamıyorsanız Wi-Fi üzerinden yapılan testlerin herhangi bir geçerliliği yok. En kötü ihtimalle modemin yanında ve 5 GHz kanalı üzerinden erişim sağlamanız gerekiyor.

Kablo kesin çözüm müdür?
Minimum CAT6 bir Ethernet kablosu aracılığıyla kablolu bağlantı yapmalısınız.
Wi-Fi maalesef 5 GHz olmadıktan sonra iyi performans vermiyor asla.

Ping için önerebileceğiniz bir Ethernet kablosu var mı acaba?

Emir_Yuksel

Centipat
Videodakileri harfi harfine yaptım fakat hiçbir işe yaramadı. Yine de teşekkür ederim.
Hocam modem yakın mı size?

10 Metrelik şöyle bir ethernet kablosu var. Alacağınız herhangi bir kabloda iş görür zaten.
Amaç Wi-Fi dan kurtulmak.

Alfais 10 Metre CAT6 Ethernet Kablosu (Prime Desteği Var.)

Son düzenleme:

AsosyaLL

Picopat

CS:GO'da oyun içi maksimum ping değerini değiştirebilirsin 60'a falan düşürebilirsin lobide eğer ping uyarısı gelirse yükseltirsin.

Yukarı